Sledujte přímý přenos Monteverdiho opery Korunovace Poppey z Gran Teatre del Liceu

Díky spolupráci Opery PLUS a evropské kulturní stanice ARTE můžete sledovat přímý přenos opery Claudia Monteverdiho Korunovace Poppey z barcelonského Gran Teatre del Liceu. Záznam představení zůstává přístupný na této stránce.

Korunovace Poppey, historická opera italského skladatele Claudia Monteverdiho, byla zkomponována v roce 1642, na sklonku života tohoto operního skladatele. Poté se na více než dvě století ztratila. Teprve na přelomu 19. a 20. století se objevily dvě partitury v Benátkách a Neapoli.

Opera o prologu a třech dějství s libretem Gian Francesca Busenella přináší příběh ze starověkého Říma za vlády marnivého a despotického Nerona. Vypráví o milostném vztahu mezi Neronem a jeho milenkou Poppeou, kterou chce korunovat císařovnou na úkor své manželky Octavie.

Nadčasovost témat ambicí, moci, lásky a zrady podtrhuje režie Calixta Bieita a scénografie Rebeccy Ringst. Inscenace bez dobových kostýmů a antických kulis přináší moderní provedení, která vyzývá diváky k přehodnocení otázek nastolených v minulé době v kontextu doby naší. Obsedantní postavy opery jsou zde prezentovány na hraně marnosti, zatímco videoobrazovky, které dominují jevišti, dotvářejí okouzlující svět nekonečného sebeobdivu a požitkářství.

Claudio Monteverdi: Korunovace Poppey
Gran Teatre del Liceu, Barcelona
Záznam pořízen 10. a 12. července 2023

Režie: Calixto Bieito
Hudební nastudování: Jordi Savall
Scénografie: Rebecca Ringst
Kostýmy:
Ingo Krügler
Video: Sarah Derendinger

Účinkující:
David Hansen (Nero)
Julie Fuchs (Poppea)
Xavier Sabata (Otho)
Nahuel di Piero (Seneca)
Magdalena Kožená (Octavia)
Deanna Breiwick (Drusilla)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments