Slezské divadlo Opava uvede světovou premiéru Donizettiho opery Dalinda

Slezské divadlo v Opavě připravuje pro příští sezonu deset premiér. Jednou z nich bude první světové uvedení loni v Neapoli nalezené opery Dalinda, kterou složil italský operní skladatel Gaetano Donizetti.
Slezské divadlo Opava (zdroj Slezské divadlo Opava)
Slezské divadlo Opava (zdroj Slezské divadlo Opava)

Opera byla objevena náhodou v archivu neapolské knihovny. “U plodných autorů se občas stane, že se po tolika letech najde nové dílo. To vždy muzikologové a vydavatelé zajásají,” řekl ředitel divadla Aleš Kománek. Dodal, že díky členství v mezinárodních operních institucích se divadlu podařilo zajistit, že se světová premiéra uskuteční právě v Opavě.

Opera měla mít premiéru v roce 1838. Cenzoři ale uvedení zabránili a materiál se pak ztratil. Děj díla se odehrává v době křížových výprav na konci 12 století. Premiéru pro Opavu připraví mezinárodní inscenační tým. Režie se ujal Alessio Pizzech. Orchestr povede Damiano Binetti.

Operní soubor uvede také muzikál Burtona Lanea Divotvorný hrnec, operetu Johanna Strausse mladšího Noc v Benátkách i Káťu Kabanovou Leoše Janáčka a bude spolupracovat na baletu podle předlohy Williama Shakespeara Zkrocení zlé ženy.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


4.5 2 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments