Slovenská filharmonie ožije francouzským barokem

V rámci cyklu Stará hudba se v úterý 7. června 2022 v Malém sále Slovenské filharmonie uskuteční koncert souboru staré hudby Musica aeterna (umělecký vedoucí Peter Zajíček). Koncert s názvem Maîtres du violon představí díla francouzských barokních skladatelů.

Musica Aeterna (zdroj Musica Aeterna)
Musica Aeterna (zdroj Musica Aeterna)

Díla francouzské barokní hudby jsou součástí repertoáru souboru staré hudby Musica Aeterna. Na úterním koncertu představí členové souboru díla čtyř skladatelů. Koncert zahájí suita z baletu Scylla et Glaucus od Jeana-Marie Leclaira, rodáka z Lyonu, který patřil k zakladatelům francouzské houslové školy.  Následovat bude Concert de simphonies pařížského rodáka Jacquese Auberta, který byl členem slavného souboru 24 Violons du Roy. Následovat bude slavná skladba Les caractères de la danse francouzského barokního skladatele, houslisty a Lullyho žáka Jeana-Féryho Rebela.  Na závěr úterního večera zazní Quatrième Concert de simphonies skladatele a houslisty Antoina Dauvergne.

Soubor staré hudby Musica Aeterna byl založen v roce 1973 z iniciativy Jana Albrechta. V roce 1989 se soubor specializoval na starou hudbu, a nakonec přešel na hru na originální nástroje nebo jejich věrné kopie.  

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments