Slovenská filharmonie se chystá na umělecké turné do Německa a Rakouska

Další symfonický koncert Slovenské filharmonie se uskuteční ve středu 23. března 2022, dirigovat bude šéfdirigent Daniel Raiskin. Posluchači uslyší Koncert č. 2 B dur op. 83 Johannese Brahmse a Symfonii č. 7 A dur op. 92 Ludwiga van Beethovena. Sólistou večera bude uznávaný ruský klavírista s brilantní technikou hry Alexej Volodin. Koncert začne v 19:00 hodin.
Alexei Volodin (zdroj Alexei Volodin)
Alexei Volodin (zdroj Alexei Volodin)

Johannes Brahms složil svůj druhý klavírní koncert v roce 1881. Dílo symfonických rozměrů přednese Alexej Volodin. Po přestávce zazní jedno z nejoblíbenějších Beethovenových děl, Symfonie č. 7 A dur, která posluchače fascinuje svými intenzivními emocemi a živelnou energií. Její druhá věta je jednou z nejpopulárnějších skladeb klasické hudby vůbec.

Ve čtvrtek 24. března 2022 se Slovenská filharmonie se s šéfdirigentem Danielem Raiskinem a klavírním virtuosem Alexejem Volodinem vydá na umělecké turné do Německa a Rakouska. V pátek 25. března vystoupí ve filharmonii v Kolíně nad Rýnem, v neděli 27. března ve Wiesbadenu, v úterý 29. března se uskuteční dva koncerty v Kongresovém centru ve Villachu, ve středu 30. března se přesunou do Kufsteinu a ve čtvrtek 31. března se uskuteční poslední koncert v rakouském Dornbirnu. Program koncertů tvoří díla Johannese Brahmse (Koncert pro klavír a orchestr č. 2 B dur, op. 83, Koncert pro klavír a orchestr č. 1 d moll, op. 15), Ludwiga van Beethovena (Symfonie č. 7 A dur, op. 92) a Antonína Dvořáka (Symfonie č. 8 G dur, op. 88).

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments