Slovenská filharmonie spouští prodej abonentek a vstupenek na mimořádné koncerty

V pondělí 21. srpna zahájí Slovenská filharmonie přednostní prodej abonentek, vstupenek na zářijové mimořádné koncerty a Bratislavské hudební slavnosti.
Celosezónní bulletin Slovenské filharmonie (zdroj Slovenská filharmonie)
Celosezónní bulletin Slovenské filharmonie (zdroj Slovenská filharmonie)

Přednostní abonentky na novou sezónu Slovenské filharmonie lze zakoupit v termínu od 21. srpna 2023 do 21. září 2023. Tento termín je určen pro abonenty z minulé koncertní sezóny. Od pondělí 21. srpna jsou v prodeji také vstupenky na zářijové mimořádné koncerty a Bratislavské hudební slavnosti, které lze zakoupit také online prostřednictvím nového prodejního a rezervačního systému Colosseum. Od pondělí 25. září do 6. října 2023 si finančně zvýhodněnou abonentku mohou zakoupit noví předplatitelé, kteří chtějí koncerty navštěvovat pravidelně. Nadcházející koncerty jsou tematicky zařazené do jednotlivých cyklů v celosezónním bulletinu, který je k dispozici v pokladně Slovenské filharmonie. Prodej vstupenek na jednotlivé koncerty 75. sezóny bude zahájen 9. října 2023.

Od začátku září se milovníci hudby mohou těšit na sérii koncertů v bratislavské Redutě a na open air koncerty na bratislavských náměstích, které se uskuteční od 1. září, před zahájením 58. ročníku Bratislavských hudebních slavností (22. září 2023) a Zahajovacími koncerty jubilejní 75. sezóny Slovenské filharmonie (19. a 20. října 2023).

Slovenská filharmonie poprvé vystoupí na mezinárodním multižánrovém festivalu Symfonie umění. Na zahajovacím koncertě v pátek 1. září 2023 vystoupí s mexickým tenoristou Rolandem Villazónem, který se na Slovensku představí poprvé společně s americkou sopranistkou Emily Pogorelc. Program složený z děl Mozarta, Haydna, Verdiho, Donizettiho, Gounoda, Offenbacha a Delibese nastuduje Guerassim Voronkov.

Ve čtvrtek 7. září se v prostorách Slovenské filharmonie uskuteční první mimořádný symfonický koncert s šéfdirigentem Danielem Raiskinem, který připomene více než sto let slovensko-japonských diplomatických vztahů. Sólistou večera bude japonský houslový virtuos Daishin Kashimoto, koncertní mistr Berlínské filharmonie, který přednese Mozartův Koncert pro housle a orchestr č. 5 A dur, KV 219, přezdívaný “Turecký”. Čtvrteční program zahájí skladba And Birds Are Still… pro smyčcový orchestr, op. 72 současného japonského skladatele Takashiho Yoshimatsu, rodáka z Tokia. Program doplní Variace na Haydnovo téma, op. 56a Johannese Brahmse.

V pátek 8. září se ve Sloupové síni Slovenské filharmonie již podvanácté uskuteční Koncert bez bariér Slovenského komorního orchestru s uměleckým vedoucím Ewaldem Danelem. Program je sestaven z děl barokních mistrů – Johanna Pachelbela, Antonia Vivaldiho a Johanna Sebastiana Bacha. Na závěr zazní nezapomenutelné písně Jaroslava Ježka. Ve Sloupové síni budou moci návštěvníci koncertu využít také elektronický mluvící a dotykový rám. Během koncertní sezóny je umístěn ve vstupním foyer a každý návštěvník si jej může vyzkoušet. Hapticko-zvuková pomůcka vede ruce návštěvníka po reliéfní kopii budovy Reduty. Návštěvník tak může vnímat dominantu města hmatem, sluchem i zrakem.

V neděli 10. září se od 17:00 hodin na nově zrekonstruovaném Náměstí Svobody uskuteční závěrečný koncert Bratislavského kulturního léta pod širým nebem v podání Slovenské filharmonie pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina.

Bratislavské kulturní a informační středisko a Slovenská filharmonie pořádají koncert, který je darem městu Bratislava při příležitosti 30. výročí vzniku Slovenské republiky a Dnů evropského kulturního dědictví. Zároveň je ochutnávkou nadcházející 75. sezóny. Zazní hudba slovenských, českých, rakouských, italských, francouzských a amerických skladatelů. Vstup je volný, v případě nepříznivého počasí se koncert přesouvá do Koncertní síně Slovenské filharmonie.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments