Slovenská filharmonie tento týden zve na Vánoční koncert a veřejné nahrávání Silvestrovského koncertu

Slovenská filharmonie tento týden ve své koncertní síni uvede dva sváteční koncerty pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina. Vánoční koncert je na programu ve čtvrtek 17. prosince a Silvestrovsky laděný koncert pod názvem „Nejkrásnější valčíky světa“ zazní v sobotu 19. prosince 2020.

Daniel Raiskin a Slovenská filharmonie (foto Peter Brenkus)

Na čtvrtečním Vánočním koncertě nebudou chybět hudební prskavky – miniatura Jízda na saních Fredericka Deliuse, Vánoční předehra německého mága operní hudby Otta Nicolaie, Louskáček a Prosinec Petra Iljiče Čajkovského a mnohé další, které hudebně navodí atmosféru vánočních svátků. Koncert můžete sledovat v přímém přenosu na stránkách filharmonie od 19:00.

Pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina zazní i Silvestrovsky laděný program v sobotu 19. prosince opět v 19:00, který Slovenská filharmonie zároveň nahraje a odvysílá online na Silvestrovský večer a Nový rok. Název Silvestrovského koncertu je Nejkrásnější valčíky světa a na programu budou mimo jiné valčíky D. Šostakoviče, J. Strausse, A. Dvořáka nebo P. I. Čajkovského.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments