Slovenská filharmonie uvede Rodinný koncert 73. sezony

O víkendu se v bratislavské Redutě uskuteční zahajovací Rodinný koncert 73. sezóny. Tuto sobotu 13. listopadu 2021 se v Koncertní síni Slovenské filharmonie představí studenti bratislavské konzervatoře v různých nástrojových a žánrových sestavách.

Juraj Jartim (zdroj Slovenská filharmonie, foto Jan F. Lukas)
Juraj Jartim (zdroj Slovenská filharmonie, foto Jan F. Lukas)

Koncert nese název „Tři scény – tři dimenze hudby“. Tři soubory složené ze studentů konzervatoře se představí pod vedením Juraje Jartima a jeho studenta Jána Gašpera. Třemi hudebními světy bude provázet moderátor Martin Vanek. Koncert začne v 16:00 hodin.

Vystoupí malý „mozartovský“ Symfonický orchestr bratislavské konzervatoře, Big Band konzervatoře s uměleckým vedoucím Pavolem Kavassayem a Vanessa Sarközy & Miloš Bihary Gypsy Jazz Project. Zazní klasická hudba, jazz a world music. Vše interpretováno mladými nadšenými hudebníky, budoucími profesionály. V sobotu se nejmenší návštěvníci seznámí s různými hudebními žánry. Koncert bude zakončen oblíbenou tombolou s pěknými cenami. 

Se stejným programem se v pátek dopoledne uskuteční Hudební akademie ve Slovenské filharmonii. Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci se koncertu zúčastní jedna třída základní školy. V nejbližších dnech bude k dispozici ze záznamu pro všechny školy na stream.filharmonia.sk.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments