Slovenská filharmonie vystoupí ve Vídni se světovými divami Pretty Yende a Nadine Sierrou

Ve čtvrtek 3. března 2022 vystoupí Slovenská filharmonie ve vídeňském Konzerthausu v rámci cyklu "Great Voices". Ve Velkém sále tohoto prestižního koncertního domu se k filharmonii připojí dvě světové operní divy – jihoafrická sopranistka Pretty Yende a americká sopranistka Nadine Sierra.

Pretty Yende a Nadine Sierra (zdroj Slovenská filharmonie)
Pretty Yende a Nadine Sierra (zdroj Slovenská filharmonie)

Na koncertě zazní sopránové árie a duety Wolfganga Amadea Mozarta, Gioachina Rossiniho, Gaetana Donizettiho, Johanna Strausse mladšího, Vincenza Belliniho, Giuseppe Verdiho, Franze Lehára, Leonarda Bernsteina a dalších. Program doplní známé předehry a intermezza. Za dirigentským pultem bude stát Španěl Pablo Mielgo.

Pretty Yende je jednou z největších hvězd Metropolitní opery v New Yorku. Díky svému osobnímu kouzlu a ohromujícím operním i sólovým vystoupením po celém světě se rychle stala jednou z nejzářivějších hvězd klasické hudby.

Nadine Sierra je držitelkou ceny Beverly Sills Artist Award 2018, kterou uděluje Metropolitní opera. Je vyhledávanou pěvkyní operních domů po celém světě. Spolupracovala s Carnegie Hall, milánskou operou La Scala, Pařížskou národní operou, Státní operou Berlín a mnoha dalšími scénami po celém světě.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments