Slovenský dirigent Juraj Valčuha bude novým hudebním ředitelem Houston Symphony

Prestižní texaský orchestr Houston Symphony bude mít nového hudebního ředitele. Od sezony 2022/2023 se jím stane slovenský dirigent Juraj Valčuha, který ve funkci po sedmi letech vystřídá Kolumbijce Andrése Orozco-Estrada.

Juraj Valčuha (foto Michael Breyer)
Juraj Valčuha (foto Michael Breyer)

„S velkým nadšením oznamujeme, že Juraj Valčuha bude naším novým uměleckým lídrem,“ řekl výkonný ředitel orchestru Houston Symphony John Mangum.„Když jsme hledali nového hudebního ředitele, měli jsme to štěstí vybírat z malé skupiny úžasných lidí. Juraj, který je velmi úspěšným dirigentem se skvělým citem pro detail, vynikl svou instinktivní souhrou s hudebníky orchestru a svou oddaností hudební dokonalosti.“

Juraj Valčuha orchestr povede na závěrečném koncertě jejich sezony 2021/2022, kde bude dirigovat Beethovenovu Symfonii č. 9, a do nové funkce nastoupí v následující sezoně – jako hudební ředitel se poprvé představí 17. září 2022.

Až do konce sezony následující sezony zůstává hudebním ředitelem prestižního orchestru kolumbijský dirigent Andrés Orozco-Estrada, který tento post zastává od roku 2014. Pod jeho vedením těleso nahrálo několik uznávaných CD, včetně trojice nahrávek hudby Antonína Dvořáka. Orchestr je také držitelem ceny Grammy z roku 2018 v operní kategorii za nahrávku Vojceka  Albana Berga.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments