Slovenský komorní orchestr uvede v premiéře skladbu Ľubici Čekovské

Pátý koncert cyklu Slovenského komorního orchestru se uskuteční v úterý 13. února 2024 v 19:00 hodin ve Sloupové síni Slovenské filharmonie. Po boku členů Slovenského komorního orchestru vystoupí multiinstrumentalista Ladislav Fančovič a první trumpetista Slovenské filharmonie Ľubomír Kamenský. V jejich interpretaci zazní Koncert pro altový saxofon, trubku a smyčcový orchestr Jeana Riviera. Program doplní premiéra slovenské skladatelky Ľubici Čekovské Theatre Suite, suita Z časů Holbergových op. 40 Edvarda Hagerupa Griega a Malá serenáda pro smyčcový orchestr op. 12 Larse-Erika Larssona.
Ľubica Čekovská (foto Martin Hesko)
Ľubica Čekovská (foto Martin Hesko)

Úterní večer zahájí jedno z nejznámějších děl Edvarda Hagerupa Griega, suita Z časů Holbergových. Skladatel ji zkomponoval u příležitosti 200. výročí narození významného dánsko-norského prozaika Ludviga Holberga, rodáka z Bergenu.

Vystřídá ji dílo švédského skladatele minulého století Larse-Erika Larssona. Tento skladatel je autorem tří symfonií, patnácti koncertů a mnoha orchestrálních děl. Mezi nejstarší patří Malá serenáda pro smyčcový orchestr, kterou zkomponoval v roce 1934.

Členové Slovenského komorního orchestru zařadili do programu premiéru skladby Theatre Suite přední slovenské skladatelky Ľubici Čekovské, jejíž díla zazněla na domácích i zahraničních pódiích.

Na závěr zazní Koncert pro altový saxofon, trubku a smyčcový orchestr francouzského skladatele Jeana Riviera. Sólové party přednesou dva přední umělci – multiinstrumentalista Ladislav Fančovič a 1. trumpetista orchestru Slovenské filharmonie Ľubomír Kamenský.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments