Sólista baletu Bolšovo těatra v Moskvě byl propuštěn z vězení

Bývalý sólista moskevského Velkého divadla Pavel Dmitričenko odsouzený k více než pětiletému žaláři za útok na šéfa baletu byl propuštěn podmínečně z vězení. Agentuře TASS to sdělil Dmitričenkův právník, podle nějž je už tanečník doma v Moskvě.

Pavel Dmitričenko (foto Bolshoi/APP)
Pavel Dmitričenko (foto Bolshoi/APP)

Soud uznal v prosinci 2013 Dmitričenka vinným ze zorganizování útoku na uměleckého ředitele baletního souboru divadla Sergeje Filina. Útok spáchal v lednu 2013 najatý vrah kyselinou a Filina, který se musel podrobit mnoha operacím, oslepil. Motivem byla rivalita v souboru. Dmitričenko si měl odpykat po mírném zkrácení trestu pět a půl roku za mřížemi, útočník devět.

Pavel Dmitričenko (foto Maxim Shipenkov/EPA)
Pavel Dmitričenko (foto Maxim Shipenkov/EPA)

„Děkuji všem, kdo mne podporovali. Vaše laskavá srdce byla mým majákem naděje na obtížné cestě. Pravda zvítězila nad lží,“ napsal po návratu domů Dmitričenko na Facebooku.

Dmitričenko u soudu popřel, že měl v úmyslu Filinovi způsobit těžká poranění. Přiznal pouze, že zaplatil za to, aby byl Filin zbit. O kyselině prý nevěděl. Spory mezi Dmitričenkem a Filinem se týkaly obsazováním hlavních rolí a prémií.

Sergej Filin (foto DPA)
Sergej Filin (foto DPA)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat