Soňa Červená převzala záštitu nad koncertem malého Tomáše

V Atriu na Žižkově mohou 12. prosince diváci zažít jedinečný vánoční koncert mezzosopranistky Edity Adlerové a talentovaného akordeonisty Tomáše Benedikta Sršně, oblíbence legendární Soni Červené, která malého Tomáše přijde na koncert podpořit.
Tomáš Sršeň (zdroj: Facebook.com)

Do Prahy se po třech letech se svým novým repertoárem vrací dnes již třináctiletý talentovaný akordeonista Tomáš Benedikt. Pražskému publiku ho poprvé představila sólistka Národního divadla, sopranistka Anda Louise Bogza, která si jej vybrala jako hosta svého předvánočního turné s Filharmonií Hradec Králové v roce 2015.

Tehdy desetiletý Tomáš Benedikt publikum doslova oslnil. Za tři roky ušel Tomáš Benedikt s akordeonem velký kus cesty. Profesorka Jarmila Krátká z brněnské JAMU o něm letos v létě prohlásila, že jde o výjimečný interpretační talent. Dokazuje to mimo jiné i fakt, že při jeho loňském adventním turné po ČR ho na koncert v Litomyšli přijela podpořit světová operní diva Gabriela Beňačková, která na jeho koncertu vystoupila jako host a samozřejmě, že i za jeho doprovodu. „Jsem velmi ráda, že mohu být hostem na tomto koncertu Tomáše, protože pro mladé umělce dělám, co jen mohu. Přeji Tomášovi úspěch, nebude to mít v uměleckém světě lehké“, řekla hvězdná sopranistka k mladému umělci.

Ani letošní koncert, na kterém se 12.12. v barokní kapli žižkovského Atria představí Tomáš Benedikt vedle mezzosopranistky Edity Adlerové, za doprovodu klavíristky Věry Müllerové, nezůstane bez přítomnosti prvotřídní hvězdy operního nebe. Nad koncertem totiž převzala osobní záštitu světová operní a divadelní hvězda Soňa Červená, u níž není běžné, že by nad cizími produkcemi záštitu přebírala. Soňa Červená však malého akordeonistu Tomáše Benedikta Sršně sleduje od jeho začátků. Už proto, že začínal svoji kariéru na podiu jí velmi blízké Filharmonie Hradec Králové, která má díky ní v koncertním sále zcela nové mistrovské varhany. Osobnost Soni Červené, na jejíž rodině režisérka Olga Sommerová mistrně ukázala tragické dějiny 20. století, je tak další významnou personou, která stojí vedle Tomáše Benedikta v jeho raných uměleckých počátcích. Termín koncertu v Atiru má Soňa Červená již dlouho ve svém diáři a podle jejích slov se na koncert velmi těší.

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na