Sopranistka Olga Jelínková zakončí sezonu v Lipsku a Saarbrückenu

Dvěma hlavními sopránovými rolemi během dvou dnů završí v Německu česká sopranistka Olga Jelínková svou nabitou sezonu.
Giuseppe Verdi: La traviata, Saarländisches Staatstheater – Olga Jelínková (foto Martin Kaufhold)
Giuseppe Verdi: La traviata, Saarländisches Staatstheater – Olga Jelínková (foto Martin Kaufhold)

V pátek 7. července čeká Olgu Jelínkovou titulní role opery Undine Alberta Lortzinga v Lipsku, kde je členkou ansámblu. A hned druhý den, v sobotu 8. července, ztvární roli Violetty Valéry ve Verdiho opeře La traviata v Saarbrückenu.

Opera Undine je „tak trochu jiná Rusalka“, než jakou známe ve verzi Antonína Dvořáka. „Je to pohádková opera o víle ve stylu raného romantismu. Albert Lortzing je hlavním představitelem německého Singspielu, tedy komické opery s mluvenými dialogy,“ vysvětluje Olga Jelínková, přičemž její němčina musí být v tomto případě na úrovni činoherce. „V La traviatě se o to víc těším na italskou zpěvnost a s emocemi půjdeme na dřeň,“ slibuje Olga Jelínková.

Olga Jelínková působí jako členka souboru Opery v Lipsku, kde v nedávné době slavila obrovské úspěchy s rolí Kleopatry v opeře Georga Friedricha Händela Giulio Cesare in Egitto, dále zde zpívá titulní roli Undine v Lortzingově stejnojmenné opeře, roli Donny Anny v Mozartově opeře Don Giovanni nebo roli Violetty Valéry ve Verdiho La Traviatě. V nadcházející sezoně se těší zejména na roli Sofie v Růžovém kavalírovi Richarda Strausse tamtéž.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments