Soud poslal výrobce hudebních nástrojů Amati – Denak do konkurzu

Insolvenční soud v Plzni poslal 5. února 2020 společnost Amati - Denak do konkurzu. Podnik, který má své závody v Kraslicích na Sokolovsku a v Hradci Králové, tak půjde do prodeje. Podle rozhodnutí soudu, výrobce hudebních nástrojů nepředložil včas návrh na reorganizaci, uvádí se v usnesení, které dnes soud zveřejnil. Firma dluží podle posledních údajů 182 milionů korun.
Amati – Denak (ilustrační foto)

Vzhledem k tomu, že návrh na povolení reorganizace nebyl dlužníkem ani přihlášeným věřitelem v zákonné lhůtě podán,…, připadá v úvahu jediné možné řešení úpadku dlužníka, a to konkurzem,“ rozhodla dnes soudkyně. Ve čtvrtek by se mělo konat první jednání věřitelského výboru, který by mohl rozhodnout o způsobu vypořádání úpadku.

Podle posledních informací z insolvenčního rejstříku věřitelé přihlásili pohledávky za firmou ve výši 257,6 milionu korun. Po odečtení popřených pohledávek Amati – Denak dluží bezmála 182 milionů korun.

Světoznámý výrobce hudebních nástrojů, jehož majoritním vlastníkem je nyní britská společnost Geneva BrassWind Limited, oznámil před pár dny, že nyní propouští 35 zaměstnanců. V pobočkách v Kraslicích a v Hradci Králové pracovalo celkem 130 zaměstnanců. Výroba v Hradci Králové zřejmě končí nadobro.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat