Soud poslal výrobce hudebních nástrojů Amati – Denak do konkurzu

Insolvenční soud v Plzni poslal 5. února 2020 společnost Amati - Denak do konkurzu. Podnik, který má své závody v Kraslicích na Sokolovsku a v Hradci Králové, tak půjde do prodeje. Podle rozhodnutí soudu, výrobce hudebních nástrojů nepředložil včas návrh na reorganizaci, uvádí se v usnesení, které dnes soud zveřejnil. Firma dluží podle posledních údajů 182 milionů korun.
Amati – Denak (ilustrační foto)

Vzhledem k tomu, že návrh na povolení reorganizace nebyl dlužníkem ani přihlášeným věřitelem v zákonné lhůtě podán,…, připadá v úvahu jediné možné řešení úpadku dlužníka, a to konkurzem,” rozhodla dnes soudkyně. Ve čtvrtek by se mělo konat první jednání věřitelského výboru, který by mohl rozhodnout o způsobu vypořádání úpadku.

Podle posledních informací z insolvenčního rejstříku věřitelé přihlásili pohledávky za firmou ve výši 257,6 milionu korun. Po odečtení popřených pohledávek Amati – Denak dluží bezmála 182 milionů korun.

Světoznámý výrobce hudebních nástrojů, jehož majoritním vlastníkem je nyní britská společnost Geneva BrassWind Limited, oznámil před pár dny, že nyní propouští 35 zaměstnanců. V pobočkách v Kraslicích a v Hradci Králové pracovalo celkem 130 zaměstnanců. Výroba v Hradci Králové zřejmě končí nadobro.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na