Soutěž Concertino Praga prodloužuje lhůtu na podání přihlášek do sólové kategorie

Vzhledem k přetrvávajícím omezením výuky sólových nástrojů a komplikacím spojeným s probíhající pandemií COVID-19 bude možné podávat přihlášky do sólové kategorie Concertino Praga až do 28. února 2021. Lhůta pro podání přihlášek do komorní kategorie byla již na konci roku 2020 prodloužena do 31. března 2021.

Laureáti 54. ročníku soutěže Concertino Praga (foto Peter Ganzglück)

S přihlédnutím k přetrvávajícím omezením hudební výuky a dalším komplikacím se organizátoři mezinárodní soutěže pro mladé hudebníky Concertino Praga rozhodli prodloužit lhůtu na podání přihlášek do sólové kategorie až do 28. února 2021. Soutěžní nahrávky budou v prvním kole porotou vyhodnoceny na konci března.

V porotě prvního kola, které se odehraje distančně na konci března 2021, virtuálně usedne hobojistka České filharmonie Jana Brožková,viceprezident Evropské unie hudebních soutěží pro mládež – EMCY Justas Dvaionas, jedna z prvních vítězek Concertino Praga, japonská houslistka Shizuka Ishikawa, klavíristka a hudební režisérka Českého rozhlasu Markéta Tomková Janáčková a klavírista Karel Košárek.

Lhůta na podání přihlášek pro komorní uskupení zůstává v platnosti, termín je 31. března 2021. Porota, která bude kromě nahrávek komorních souborů hodnotit předsedat u druhému kolu sólové kategorie, bude do konce ledna doplněna o posledního člena. Zasedání poroty proběhne opět distančně a v tuto chvíli svou účast přislíbili klarinetista Karel Dohnal, hudební redaktor a moderátor RTVS Slovensko Peter Ferenčík, trumpetista Vladimír Rejlek a klavírista Miroslav Sekera.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments