Soutěž o vstupenky: 5. koncert letošního Lednicko-valtického hudebního festivalu

Vyhlašujeme soutěž o vstupenky na 5. koncert letošního Lednicko-valtického hudebního festivalu. Mezinárodně obsazený koncert hned tří rising stars světa vážné hudby se koná v sobotu 30. září 2023 od 19:00 hodin v jízdárně zámku Lednice. Vystoupí na něm Maxim Lando – klavír (USA), Daria Kolisan – soprán (Ukrajina), Yurii Strakhov – basbaryton (Ukrajina). 
Daria Kolisan, Yurii Strakhov a Maxim Lando (zdroj Lednicko-valtický hudební festival)
Daria Kolisan, Yurii Strakhov a Maxim Lando (zdroj Lednicko-valtický hudební festival)

Lednickou zámeckou jízdárnu rozezvučí hlasy Darii Kolisan a Yuriie Strakhova za klavírního doprovodu Maxima Landa. Dvojice vynikajících ukrajinských zpěváků představí nejen známá díla Mozarta či Donizettiho, ale především árie svých krajanů Mykola Lysenka, Mykhaila Verykivského, Leopolda Yaschenka a dalších.

Soutěžní otázka: Na programu pátého koncertního večera LVHF 2023 je árie z velké historické opery Mykola Lysenka, jež je považována za klasické dílo ukrajinské opery. Libreto k ní napsal Mychajlo Staryckyj podle novely N. V. Gogola. Jak se opera, novela a stejně tak i jejich ústřední postava jmenují?

Své odpovědi můžete zasílat do pátku 22. září 2023 do 12:00 hodin na adresu [email protected]. Do předmětu e-mailu napište “Soutěž: 5. koncert letošního Lednicko-valtického hudebního festivalu”. Ze správných odpovědí vybereme jednoho výherce, který obdrží dvě vstupenky na 5. koncert letošního Lednicko-valtického hudebního festivalu, který se uskuteční 30. září 2023 od 19:00 hodin v jízdárně zámku Lednice. Vstupenky budou k vyzvednutí přímo na koncertě ve vstupním prostoru.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments