Soutěž o vstupenky: Češi opět ve Vídni

Vyhlašujeme soutěž o vstupenky na koncert "Češi opět ve Vídni", který se uskuteční ve středu 16. února 2022 od 19:00 hodin v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích.

Sukova síň, Dům hudby, Pardubice (zdroj Dům hudby)
Sukova síň, Dům hudby, Pardubice (zdroj Dům hudby)

Koncert Češi ve Vídni připomene stále probíhající stejnojmenný projekt, v jehož rámci natočila Komorní filharmonie Pardubice pod vedením dirigenta Marka Štilce již nemalý počet nahrávek, které získaly mezinárodní ohlas. Tento projekt je zaměřený na české hudebníky působící v metropoli mocnářství ve druhé polovině 18. století. Ať už to byl napříkad Leopold Koželuh, František Vincenc Kramář, Václav Pichl, Pavel Vranický nebo Josef Antonín Štěpán. Tentokrát zazní další díla Pavla Vranického, českého klasika, který zanechal ve Vídni svoji stopu, a zároveň proběhne v rámci koncertu slavnostní křest nového CD s prvním výběrem jeho skladeb. Dále je na programu Rheinbergerův Koncert pro varhany a orchestr č. 1 F dur v provedení Romana Peruckiho.

Soutěžní otázka zní: Pod hlavičkou kterého hudebního vydavatelství vychází CD natočená v rámci projektu Češi ve Vídni?

Své odpovědi můžete zasílat do 10. února 2022 – 12:00 hodin na adresu [email protected]. Do předmětu e-mailu napište “Soutěž: Češi opět ve Vídni”.

Ze správných odpovědí vybereme jednoho výherce, který obdrží dvě vstupenky na koncert 16. února 2022 od 19:00 hodin v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích.

Hodně štěstí přeje redakce Opery PLUS!

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments