Soutěž o vstupenky: Coppélia v NDM

Vyhlašujeme soutěž o vstupenky na druhou premiéru baletu Coppélia Léa Delibese v sobotu 21. března 2020 v ostravském Divadle Jiřího Myrona od 18:30 hodin.
L. Délibes: Coppélia – NDM 2020 (zdroj NDM)

Klasický romantický pohádkový balet COPPÉLIA Léa Delibese (1836-1891) uvede v nové choreografii Giorgia Madii a na scéně Domenica Franchiho (ten je i autorem kostýmů) Národní divadlo moravskoslezské. Poprvé 19. března, ve druhé premiéře pak 21. března. Další představení jsou 25.,27. března a 9. dubna.

Balet se bude hrát v Divadle Jiřího Myrona. Madia spojil neoklasickou baletní techniku s propracovanou vizuální stránkou inscenace a spolu se scénografem a kostýmním výtvarníkem v jedné osobě Franchim posunuli balet směrem k výrazně vizuálnímu umění, které diváka musí okouzlit. Poprvé příběh zlomyslného konstruktéra mechanických hraček Coppélia na ostravské jeviště přivedl Achille Viscusi v první sezóně existence ostravského divadla (1919/1920). Divadlo se k taneční pohádce po stu letech vrací také k poctě tohoto zakladatele ostravského baletu. Jemu bude věnována i výstava, která putuje po českých a slovenských divadlech a 19. března před premiérou bude mít vernisáž ve slavnostním sále v prvním patře Divadla Jiřího Myrona v Ostravě.  Divadlo tak také pokračuje v nabídce inscenací všech žánrů vhodných pro celé rodiny.

Rodinné vstupné (pro 4 osoby) na představení baletu Coppélia v NDM na 21. března 2020 můžete získat i vy!

Soutěžní otázka: Italský choreograf Giorgio Madia přepracoval příběh zlomyslného konstruktéra hraček Coppélia, který se snaží zničit lásku kadeta Franze a krásné Svanildy. Je jiný nejen po vizuální stránce, ale choreograf pozměnil i příběh, aby byl pro diváka opravdu přitažlivější. Jak?

  1. Coppélius je mladý muž, který hledá lásku a touží po pozornosti okolí
  2. Coppélia není hračka, ale je to živá dívka
  3. Svanilda si vezme proměněného Coppélia

Své odpovědi můžete psát do 17. března 2020 – 12:00 hodin na adresu [email protected] a e-mail nadepište titulem “Soutěž Coppélia”.

Ze správných odpovědí vybereme jednoho výherce, který obdrží rodinné vstupné pro 4 osoby na druhou premiéru baletu Coppélia Léa Delibese v sobotu 21. března 2020 v ostravském Divadle Jiřího Myrona od 18:30 hodin.

Hodně štěstí přeje redakce Opery Plus!

 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat