Soutěž o vstupenky: Coppélia v NDM

Vyhlašujeme soutěž o vstupenky na druhou premiéru baletu Coppélia Léa Delibese v sobotu 21. března 2020 v ostravském Divadle Jiřího Myrona od 18:30 hodin.
L. Délibes: Coppélia – NDM 2020 (zdroj NDM)

Klasický romantický pohádkový balet COPPÉLIA Léa Delibese (1836-1891) uvede v nové choreografii Giorgia Madii a na scéně Domenica Franchiho (ten je i autorem kostýmů) Národní divadlo moravskoslezské. Poprvé 19. března, ve druhé premiéře pak 21. března. Další představení jsou 25.,27. března a 9. dubna.

Balet se bude hrát v Divadle Jiřího Myrona. Madia spojil neoklasickou baletní techniku s propracovanou vizuální stránkou inscenace a spolu se scénografem a kostýmním výtvarníkem v jedné osobě Franchim posunuli balet směrem k výrazně vizuálnímu umění, které diváka musí okouzlit. Poprvé příběh zlomyslného konstruktéra mechanických hraček Coppélia na ostravské jeviště přivedl Achille Viscusi v první sezóně existence ostravského divadla (1919/1920). Divadlo se k taneční pohádce po stu letech vrací také k poctě tohoto zakladatele ostravského baletu. Jemu bude věnována i výstava, která putuje po českých a slovenských divadlech a 19. března před premiérou bude mít vernisáž ve slavnostním sále v prvním patře Divadla Jiřího Myrona v Ostravě.  Divadlo tak také pokračuje v nabídce inscenací všech žánrů vhodných pro celé rodiny.

Rodinné vstupné (pro 4 osoby) na představení baletu Coppélia v NDM na 21. března 2020 můžete získat i vy!

Soutěžní otázka: Italský choreograf Giorgio Madia přepracoval příběh zlomyslného konstruktéra hraček Coppélia, který se snaží zničit lásku kadeta Franze a krásné Svanildy. Je jiný nejen po vizuální stránce, ale choreograf pozměnil i příběh, aby byl pro diváka opravdu přitažlivější. Jak?

  1. Coppélius je mladý muž, který hledá lásku a touží po pozornosti okolí
  2. Coppélia není hračka, ale je to živá dívka
  3. Svanilda si vezme proměněného Coppélia

Své odpovědi můžete psát do 17. března 2020 – 12:00 hodin na adresu [email protected] a e-mail nadepište titulem “Soutěž Coppélia”.

Ze správných odpovědí vybereme jednoho výherce, který obdrží rodinné vstupné pro 4 osoby na druhou premiéru baletu Coppélia Léa Delibese v sobotu 21. března 2020 v ostravském Divadle Jiřího Myrona od 18:30 hodin.

Hodně štěstí přeje redakce Opery Plus!

 

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na