Soutěž o vstupenky: Dvořákovo Stabat Mater

Vyhlašujeme soutěž o vstupenky na koncert Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK Stabat Mater Antonína Dvořáka, který se koná 27. března 2024 od 19:30 hodin v Obecním domě v Praze.
Ilustrační foto (zdroj Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK)
Ilustrační foto (zdroj Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK)

Zkomponovat Stabat Mater se dá považovat za jakousi životní metu každého skladatele. U Antonína Dvořáka tomu nebylo jinak, ačkoli okolnosti v jeho případě provázel hluboký osobní zármutek. Toto velkolepé dílo je zaslouženě považováno za jednu z nejsilnějších orchestrálních skladeb – u nás i ve světě se jí dostává podobného ohlasu jako velkým dílům mistrů Händela, Haydna nebo Beethovena. Hluboce emotivní oratorium o truchlící Panně Marii, které zdobí pestrobarevná instrumentace a výjimečná práce s hlasy, uvádíme každoročně ve velikonočním čase, tentokrát pod vedením šéfdirigenta Tomáše Braunera.

Soutěžní otázka: Ve kterém století byla sekvence Stabat Mater opět uznána za součást oficiální velikonoční liturgie? 

Své odpovědi můžete zasílat do 24. března 2024 do 12:00 hodin na adresu [email protected]. Do předmětu e-mailu napište “Soutěž: Stabat Mater”. Ze správných odpovědí vybereme jednoho výherce, který obdrží dvě vstupenky na koncert Stabat Mater, který se koná 27. března 2024 od 19:30 hodin v Obecním domě v Praze.

Hodně štěstí přeje redakce Opery PLUS!

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments