Soutěž o vstupenky: Leoš Janáček a italské baroko v podání souboru Musica Florea

Vyhlašujeme soutěž o vstupenky na koncert Neznámý Leoš Janáček a počátky baroka z cyklu Musica Florea Bohemia 2024, který se koná 19. dubna 2024 od 19:30 hodin ve Šternberském paláci (Národní galerie) na Hradčanském náměstí na Praze 1.
Musica Florea (zdroj Bratislava Mozart Festival)
Musica Florea (zdroj Bratislava Mozart Festival)

Ve svém dubnovém premiérovém programu spojí Musica Florea ranou tvorbu Leoše Janáčka s díly autorů z počátků italského baroka. Janáček se v prvních skladbách inspiroval právě raným barokem a často ještě starším gregoriánským chorálem. Svou tvorbou bezpochyby předběhl dobu, ve které žil, ale u zrodu vlastního kompozičního umění byl zprvu uchvácen právě starými mistry.

Znalost generálbasu a kontrapunktu zprostředkovaly Janáčkovi styk s barokní a renesanční kompoziční technikou, kterou umně využil k tvorbě vlastních skladeb. Drobná díla, která zkomponoval pod dojmem této inspirace, respektují palestrinovský styl, který byl prosazován a pěstován v rámci tzv. ceciliánské reformy církevní hudby. Proto se dirigent Marek Štryncl rozhodl postavit práce sotva dvacetiletého skladatele vedle autorů, jako jsou Giovanni Gabrielli, Alessandro Grandi, Gregorio Allegri, Giovanni Battista Bovicelli nebo Giovanni Valentini.

V Praze se koncert Neznámý Leoš Janáček a počátky baroka odehraje 19. dubna ve Šternberském paláci a vy máte šanci získat na něj dvě vstupenky.

Soutěžní otázka: Kolik let uplyne v tomto roce od narození Leoše Janáčka?

Své odpovědi můžete zasílat do 14. dubna 2024 do 12:00 hodin na adresu [email protected]. Do předmětu e-mailu napište „Soutěž: Musica Florea Janáček“. Ze správných odpovědí vybereme jednoho výherce, který obdrží dvě vstupenky na koncert Neznámý Leoš Janáček a počátky baroka z cyklu Musica Florea Bohemia 2024, který se koná 19. dubna 2024 od 19:30 hodin ve Šternberském paláci (Národní galerie) na Hradčanském náměstí na Praze 1.

Hodně štěstí přeje redakce Opery PLUS!

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments