Soutěž o vstupenky: Mahler – Vzkříšení

Vyhlašujeme soutěž o vstupenky na koncert Symfonického orchestru hl. m. FOK pod názvem Mahler – Vzkříšení, který se koná ve čtvrtek 13. června 2024 ve Smetanově síni Obecního domu.
Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK (foto Petr Dyrc)
Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK (foto Petr Dyrc)

Uvedení kterékoli z Mahlerových symfonií je vždy velkou událostí. Platí to zejména pro Druhou symfonii „Vzkříšení“ s jejími vysokými nároky na provedení vzhledem k počtu hudebníků, účasti sboru a sólistů. Mahler se netajil inspirací Beethovenovou Devátou a od začátku zamýšlel použít sbor. Nakonec šel ale ještě dál a své hluboce filozofické dílo koncipoval spíše jako symfonickou kantátu o pěti větách zahrnující čtvrtou část s altovým sólem a finále se sborem i pěveckými sóly. Závěrečný koncert sezóny nám tak poskytne komplexní hudebně-filozofický zážitek a do začátku té další budeme mít o čem přemýšlet.

Soutěžní otázka: Ve které větě své Druhé symfonie Mahler rozdělil orchestr na dvě tělesa?

Své odpovědi můžete zasílat do 10. června 2024 do 12:00 hodin na adresu [email protected]. Do předmětu e-mailu napište “Soutěž: Mahler – Vzkříšení”. Ze správných odpovědí vybereme jednoho výherce, který obdrží dvě vstupenky na koncert Symfonického orchestru hl. m. FOK pod názvem Mahler – Vzkříšení, který se koná ve čtvrtek 13. června 2024 ve Smetanově síni Obecního domu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments