Soutěž o vstupenky: Musica Florea a Beatriz Lafont Murcia

Vyhlašujeme soutěž o vstupenky na koncert pod názvem Francouzská a španělská hudba v Evropě 17. a 18. století orchestru Musica Florea a španělské sopranistky Beatriz Lafont Murcia, který se bude konat 4. prosince 2023 od 19:00 hodin v kutnohorském Refektáři GASK, 5. prosince 2023 od 19:30 hodin v Koncertním sále konzervatoře České Budějovice a 6. prosince 2023 od 19:30 hodin v Rytířském sále Velkopřevorského paláce v Praze.
Musica Florea (zdroj Musica Florea)
Musica Florea (zdroj Musica Florea)

Výjimečně pestrý program nabídne adventní koncert souboru Musica Florea. Hvězdou vystoupení bude  španělská sopranistka Beatriz Lafont Murcia. Tato vynikající umělkyně se specializuje na ornamentiku 17. století či hru na specifické nástroje, například kastaněty. Zazní A. Vivaldi, J. B. Lully, J. P. Rameau. Vedle zvučných jmen ale Musica Florea tradičně představí i díla pro nás neznámých skladatelů. Patří mezi ně Francisco Hernández de Illana či Antonio de Literes a spolu s nimi program oživí hudba Jeana Baptisty Lullyho mladšího a jeho současníků z Francie. 

Soutěžní otázka: Jak se ve Španělsku (od baroka po 20. století) označovalo hudebně-dramatické dílo, kde se většinou střídalo mluvené slovo se zpěvem, či tancem? V některých případech dokonce mluvené slovo chybělo, takže šlo o jakousi operu.

Své odpovědi včetně preferovaného termínu můžete zasílat do čtvrtka 30. listopadu 2023 do 12:00 hodin na adresu [email protected]. Do předmětu e-mailu napište “Soutěž: Musica Florea a Beatriz Lafont Murcia”. Ze správných odpovědí vybereme dva výherce, každý z nich obdrží dvě vstupenky na koncert 4. prosince 2023 od 19:00 hodin v kutnohorském Refektáři GASK, dva výherce, každý z nich obdrží dvě vstupenky na koncert 5. prosince 2023 od 19:30 hodin v Koncertním sále konzervatoře České Budějovice a dva výherce, každý z nich obdrží dvě vstupenky na koncert 6. prosince 2023 od 19:30 hodin v Rytířském sále Velkopřevorského paláce v Praze.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments