Soutěž o vstupenky: Stabat Mater

Vyhlašujeme soutěž o vstupenky na koncert Stabat Mater v rámci 20. ročníku cyklu Barokní podvečery, který proběhne 5. října 2020 v kostele svatých Šimona a Judy.
Lenka Torgersen (foto Petra Hajská)

20. ročník cyklu Barokní podvečery
Dramaturgie 20. ročníku Barokních podvečerů představí tvorbu výrazných osobností italské barokní hudby a jejich vliv na hudební produkci v českých zemích 17. a 18. století. Jubilejní koncertní cyklus nabídne vynikající pěvecká vystoupení, virtuózní i kontemplativní skladby či světové premiéry nově objevených skladeb. Leitmotivem celého ročníku bude dílo věhlasného italského houslisty, houslového pedagoga a skladatele Giuseppa Tartiniho, jehož 250. výročí úmrtí si v roce 2020 připomeneme. Významnou roli v programu 20. ročníku však budou hrát díla Claudia Monteverdiho, Antonia Vivaldiho, Alessandra Scarlattiho, Francesca Maria Veraciniho, Pietra Locatelliho a dalších známých i méně známých italských a českých mistrů.

Soutěžní otázka zní: 5. října zazní na koncertě Stabat Mater díla dvou velikánů neapolské operní školy – Alessandra Scarlattiho a Giovanniho Battisty Pergolesiho. Který z těchto skladatelů je autorem stejnojmenné kantáty, která na stejnojmenném koncertě zazní? 

Své odpovědi můžete psát do 27. září 2020 – 12:00 hodin na adresu [email protected] a e-mail nadepište titulem “Soutěž Stabat Mater”.

Ze správných odpovědí vybereme jednoho výherce, který obdrží dvě vstupenky na na koncert Stabat Mater v rámci 20. ročníku cyklu Barokní podvečery, který proběhne 5. října 2020 v kostele svatých Šimona a Judy.

Hodně štěstí přeje redakce Opery Plus!

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments