Soutěž: Premiéra představení Mraky důvěrné

Pražský komorní balet uvede v neděli 22. května 2022 v 19:00 hodin v pražském Divadle na Vinohradech novou premiéru nazvanou Mraky důvěrné. Petr Zuska, rezidenční choreograf PKB, připravuje speciálně pro tento večer nové pětadvacetiminutové dílo Listy důvěrné.
Pražský komorní balet: Mraky důvěrné (zdroj Pražský komorní balet, foto Mário Bakuš, Alexandre Katsapov)
Pražský komorní balet: Mraky důvěrné (zdroj Pražský komorní balet, foto Mário Bakuš, Alexandre Katsapov)

Choreografii na druhý smyčcový kvartet Leoše Janáčka Zuska věnuje dlouholetému mecenáši a podporovateli PKB, dr. Ivanu Dunovskému, při příležitosti jeho nedožitých sedmdesátých narozenin. Premiérový večer doplní choreografie Jiřího Pokorného Černý mraky nepláčou, která původně vznikla před devíti lety pro soubor DEKKADANCERS, nyní ji její autor upravil na míru Pražskému komornímu baletu.

Soutěžní otázka: Janáčkův smyčcový kvartet č. 2 Listy důvěrné zazní na premiéře živě – v podání kterého známého smyčcového kvarteta? 

Své odpovědi můžete zasílat do 16. května 2022 do 12:00 hodin na adresu [email protected]. Do předmětu e-mailu napište “Soutěž: Mraky důvěrné”.

Ze správných odpovědí vybereme jednoho výherce, který obdrží dvě vstupenky na na premiéru Pražského komorního baletu představení Mraky důvěrné v neděli 22. května 2022 v 19:00 hodin v pražském Divadle na Vinohradech.

Hodně štěstí přeje redakce Opery PLUS!

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments