Státní filharmonie Košice může od prosince hrát živě i s publikem

Už začátkem prosince se příznivci a abonenti Státní filharmonie Košice (SFK) mohou vrátit do Domu umění a vychutnat si koncerty naživo. Tři prosincové akce jsou nastaveny tak, aby se odehrály nejprve s přítomností diváků a o týden později budou dostupné v podobě streamu.
Marek Zwiebel (zdroj SFK)

“Jsme velmi rádi, že otevřeme koncertní sál Domu umění pro veřejnost – našich milých posluchačů. Bez nich to bylo nejtěžší zejména pro členy orchestru. Na streamovaných koncertech jim chyběla bezprostřední zpětná vazba a potlesk publika. Mimořádně si vážíme povzbudivé reakce na naše online aktivity, avšak živé umění s posluchači je to, co nás nejvíce motivuje v našem ušlechtilém povolání,” uvedla Lucia Potokárová, ředitelka Státní filharmonie Košice.

Program živě i online
Na první ze série živých koncertů zve SFK již 3. prosince 2020 v 19:00 hodin. Na pódiu se s filharmoniky “setkají” sólisté Marek a Peter Zwiebelovi (housle a viola), šéfdirigent Zbyněk Müller a skladatelé Mendelssohn – Bruch – Liszt. Následně se koncert streamuje 10. prosince na Facebookových stránkách a TV TelKE.

Návštěvníky jistě potěší, že SFK nachystala i vánoční koncerty. Zajímavostí je, že v roli sólisty – hobojisty – se netradičně představí šéfdirigent Zbyněk Müller spolu s Ivetou Bachmannovou. Umělkyně pochází z Košic a od roku 2003 působí v Deutsche Oper Berlin na postu sólové hráčky na anglický roh a hoboj. Orchestr povede dirigent Maroš Potokár, pravidelným návštěvníkům koncertů možná více známý jako koncertní mistr košických filharmoniků. Tuto nevšední výměnu rolí si budou moci posluchači vychutnat 18. a 20. prosince živě v Domě umění, a posléze online 25. prosince v pohodlí svého domova. V programu nebude chybět Suita z baletu Louskáček od Čajkovského.

I Novoroční koncert připravuje košická filharmonie podobným způsobem, aby potěšila návštěvníky v sále, ale i ty, kteří se aktuálně cítí lépe doma.

Peter Zwiebel (zdroj SFK)

#Bezpečne

Státní filharmonie Košice ujišťuje, že dělá hygienická opatření nad rámec svých povinností, aby se návštěvníci cítili bezpečně. Prostory Domu umění se dezinfikují každou hodinu. Specialitou je využívání certifikovaného difuzéru s dezinfekčním aroma olejem čistícím vzduch i povrchy. Samozřejmostí je dezinfekce rukou při vstupu, nošení roušek i dodržování bezpečné vzdálenosti při čekání na akce. Sezení je zpřístupněno v každé druhé řadě. Koncerty trvají hodinu a jsou bez přestávky.

Info ke vstupenkám
Pokladna SFK se otevírá od středy 25. listopadu 2020. Pokladní hodiny jsou od pondělí do čtvrtka, v časech 10:00 – 12:00 a 14:00 – 17:00, a také hodinu před koncertem. Zároveň se opět spouští online prodej a rezervace vstupenek přes webové stránky. Na vybrané koncerty platí zakoupené abonentky.

Zbyněk Müller (zdroj SFK)

Prosinec ve filharmonii
Živě i online

Mendelssohn – Bruch – Liszt
3. prosince 2020|19:00 | A cyklus
10. prosince 2020 ǀ 19:00 ǀ Online

SFK | Zbyněk Müller, dirigent
Marek Zwiebel, housle | Peter Zwiebel, viola

F. Mendelssohn: Hebridy, předehra
M. Bruch: Dvojkoncert e mol, op. 88
F. Liszt: Les préludeVánoční koncert


1. Vánoční koncert
18. prosince 2020 ǀ 19:00 ǀ Mimořádný

SFK | Maroš Potokár, dirigent
Iveta Bachmannová, hoboj | Zbyněk Müller, hoboj

J. S. Bach: Sinfonie z Vánočního oratoria
G. F. Händel: Trio sonáta g moll pro 2 hoboje a continuo, op. 2 / č. 8
T. Albinoni: Koncert pro dva hoboje C dur, op. 9 / č. 9
P. I. Čajkovskij: Suita z baletu Louskáček, op. 71a


2. Vánoční koncert
20. prosince 2020 ǀ 19:00 ǀ B cyklus
25. prosince 2020 ǀ 19:00 ǀ Online

SFK | Maroš Potokár, dirigent
Zbyněk Müller, hoboj | Iveta Bachmannová, hoboj

J. S. Bach: Sinfonie z Vánočního oratoria
A. Marcello: Koncert pro hoboj a orchestr d moll
T. Albinoni: Koncert pro dva hoboje C dur, op. 9 / č. 9
P. I. Čajkovskij: Suita z baletu Louskáček, op. 71a

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments