Státní filharmonie Košice zve na komorní koncert souboru Albrecht Trio

Státní filharmonie Košice pokračuje v cyklu komorních koncertů i v listopadu. Domácímu publiku představí dechové nástroje v novém světle bratislavský soubor Albrecht Trio.
Albrecht Trio (foto Terézia Plešová Popelková)
Albrecht Trio (foto Terézia Plešová Popelková)

Soubor Albrecht Trio založili přední představitelé slovenského interpretačního umění, kteří dlouhodobě působí jako první hráči dechových sekcí v orchestru Slovenské filharmonie. Matúš Veľas – hoboj, Jozef Eliáš – klarinet a Peter Kajan – fagot. Komorní koncert uvede díla Iberta, Podprockého, Rajtera, Tansmana a Aurice ve čtvrtek 4. listopadu v 19:00 hodin v Domě umění.

Impulzem ke vzniku tria bylo společné vystoupení na půdě Slovenské filharmonie v červnu 2020, kde se na koncertním pódiu kolegové poprvé sešli jako komorní těleso. “Cílem komorního souboru Albrecht Trio je přivést na koncertní pódia skladby, které v našich končinách zaznívají spíše sporadicky. Jde o hudbu barevnou, plnou humoru, lásky i romantiky. Rádi bychom našim posluchačům zprostředkovali díla významných zahraničních, ale i slovenských skladatelů. Jsme přesvědčeni, i na tomto koncertě si přijde každý posluchač na své,” řekl hobojista Matúš Veľas.

Dechové trio chce přispět k šíření odkazu dvou velkých osobností hudební Bratislavy: dirigenta, skladatele a pedagoga Alexandra Albrechta (1885–1958) a muzikologa, hudebníka, historika umění a pedagoga Jána Albrechta (1919–1996). Zaměřuje se na popularizaci tvorby skladatelů bratislavské a slovenské provenience, i na interpretaci děl významných představitelů světové hudby.

Komorní koncert se uskuteční v režimu KZ – pro plně naočkované návštěvníky.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments