Struny podzimu dnes odvysílají online koncert kontratenoristy Andrease Scholla

Mezinárodní festival Struny podzimu i přes omezení kulturních akcí pokračuje! Plánované vystoupení hvězdného kontratenoristy Andrease Scholla za doprovodu klavíristky Tamar Halperin proběhne v původním termínu 6. listopadu od 20 hodin jako online koncert exkluzivně natočený pro pražský festival. Umělec zahraje ve svém domovském městě ve výjimečném prostoru wiesbadenského Kurhausu.

Andreas Scholl (zdroj theartsdesk.com)

Festival Struny podzimu odvysílá koncert Andrease Scholla na svém webu, Facebookovém profilu a také na webových stránkách ČT Art. Po odvysílání bude video po dobu 30 dnů k dispozici ke zpětnému zhlédnutí na iVysílání České televize a poté je festival zpřístupní v nejvyšší 4K kvalitě jako Video on Demand.

Německý kontratenorista Andreas Scholl vstupuje do neprobádaných repertoárových vod lidové hudby. Písně z programu Twilight People (podle písně Ralpha Vaughana Williamse) existují ve zvláštní hypnotizující atmosféře pomalu plynoucího bezčasí, jež umocňuje kontemplativní až spirituální vyznění celého písňového výběru. Andreas Scholl a jeho hudební i životní partnerka Tamar Halperin sdílejí vášeň pro lidovou hudbu a písně, které jsou s námi stovky let a které si lidé předávají z generace na generaci.

Lidové písně jsou charakteristické nadčasovou jednoduchostí a přímočarostí, díky níž míří rovnou do srdce. Twilight People je prvním projektem berlínského vydavatelství Modern Recordings (BMG). Schollův pečlivý výběr lidových písní zaznívá v rafinovaných úpravách těch nejvýznačnějších skladatelů dvacátého století jako jsou Benjamin Britten, Aaron Copland, Ralph Vaughan Williams, Alban Berg nebo Arvo Pärt. Dojde také na novinky – jedna je z pera izraelského skladatele Ari Frankela a druhá od Josepha Tawadrose, egyptského virtuosa na al-úd (arabská obdoba loutny).

Koncert v rámci Strun podzimu můžete sledovat v pátek 6. listopadu od 20:00 hodin zde:

https://www.youtube.com/watch?v=KIa_p6Q25_s&feature=youtu.be&ab_channel=Strunypodzimu

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments