Sumi Jo v Českém Krumlově

Ovacemi vstoje odměnilo včera večer publikum jihokorejskou sopranistku Sumi Jo, která operním recitálem zahájila 24. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov 2015. Stejným ovacím publika se těšil i její host, italský tenorista Danilo Formaggia. Oba pěvce doprovodilo rezidenční těleso festivalu – Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod vedením Petra Vronského.Sumi Jo, která patří mezi nejvyhledávanější sopranistky své generace, přijela do Českého Krumlova s výběrem z italského a francouzského operního repertoáru. Jedinou výjimkou byla árie Arline z druhého dějství opery Cikánka irského skladatele Michaela Williama Balfeho.

V úvodu v Pivovarské zahradě za letní noci zazněla předehra z opery Carmen Georgese Bizeta. Potom se nad městem zapsaným na seznamu UNESCO nesla árie Julie z prvního dějství opery Romeo a Julie Charlese Gounoda, árie Louise Gustave Charpentiera a Vasco da Gammy z opery Afričanka Giacoma Meyerbeera. Spolu pak Sumi Jo a Danilo Formaggia zazpívali duet Rodolfa a Mimi z prvního dějství opery Bohéma Giacoma Pucciniho.

Ve druhé půli koncertu zazněly skladby Adolpha Charlese Adama, Michaela Williama Balfeho a Pucciniho. Program uzavřely duet a árie z Verdiho Rigoletta a La traviaty. Obecenstvo si vyžádalo pět přídavků.

Foto archiv

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na