Taneční reimaginace našich šťastných konců kolektivu POCKETART ve světové premiéře ve Španělsku

Kolektiv současného tance POCKETART uvede 26. a 27. dubna světovou premiéru své nové inscenace Fairy Tales v choreografii Sabiny Bočkové a Johany Pockové, a to na mezinárodním tanečním festivalu Sísmograf ve španělském městě Olot. Inscenace vznikla v mezinárodní koprodukci evropského projektu Big Pulse Dance Alliance s koprodukčními partnery TANEC PRAHA festival (CZ), Julidans (NL), Sísmograf (ESP) a CODA International Dance Festival (NO). Fairy Tales vznikly v rámci projektu Big Pulse Dance Alliance jako součástí programu Upscalling Artist, který umožňuje mladým umělkyním*cům tvořit díla větších formátů.
POCKETART – Fairy Tales (foto Vojtěch Brtnický)
POCKETART – Fairy Tales (foto Vojtěch Brtnický)

Fairy Tales je taneční inscenace se silnou vizuální identitou pro 8 tanečnic v mezinárodním obsazení, za doprovodu živého zpěvu Sáry Vondráškové (Never Sol) a hudby Lukáše Palána. Dotýká se témat ženství a hodnot, které ženská podstata vnáší do našeho světa. „Fairy Tales jsou hodinovou explozí kreativity, která ukazuje, že ženská, potažmo lidská podstata je mnohovrstevnatá a neohraničitelná, a že každá z nás má právo na své vlastní sebeurčení,“ říkají o představení choreografky Sabina Bočková a Johana Pocková.

Tvůrčí tým v inscenaci odhaluje a ohledává procesy, skrze které se stáváme samy sebou. Tanečnice na sebe berou různé role, kterými s lehkostí procházejí, jako by každá z nich byla jen další a další hrou. Role, které všichni známe z pohádek i z reálného života: „Ve Fairy Tales si pro sebe tvoříme nové fantazie, ve kterých měníme naše identity a způsoby, jakými si dokážeme představit naše šťastné konce,“ uvádějí dále autorky.

POCKETART – Fairy Tales (foto Vojtěch Brtnický)
POCKETART – Fairy Tales (foto Vojtěch Brtnický)

„Tvroba Fairy Tales v rámci evropského programu Upscalling Artist pro nás byla od začátku výzvou. V týmu 18 osob jsme poprvé tvořily dílo většího formátu. Celý projekt rozhodně vnímáme jako velký posun nejen v tvorbě v kolektivu POCKETART, ale také jako možnost dalšího kreativního a osobnostního růstu. Doufáme, že bude důkazem, že mladé choreografky patří na velká jeviště!“ dodávají tvůrkyně Sabina Bočková a Johana Pocková.

Po španělské premiéře čeká Fairy Tales uvedení 1. 6. na festivalu One Dance v Bulharsku, dále 4. 6. česká premiéra na festivalu TANEC PRAHA, 12. a 13.7. uvedení na festivalu Julidans v Amsterdamu a 22. a 23.10. na festivalu Dance Umbrella ve spolupráci s londýnským divadlem The Place. Do konce roku bude inscenace uvedena několikrát v divadle PONEC a od roku 2025 se přesouvá do prostor Jatek 78.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments