Televize Mezzo slaví 25. výročí

Televizní kanály věnující se klasické hudbě, tanci a jazzu Mezzo a Mezzo Live HD byly založeny na první jarní den, 21. března 1998. K 25. výročí vzniku kanály chystají oslavu v podobě speciální programové nabídky.
Claudio Monteverdi: L’Orfeo – Opéra Comique (zdroj Mezzo)
Claudio Monteverdi: L’Orfeo – Opéra Comique (zdroj Mezzo)

Ke svému 25. jubileu chystají televizní kanály Mezzo a Mezzo Live HD ve dnech 21. března – 1. května výjimečný program. Odvysílají celkem sedmnáct přímých přenosů a 25 symbolických koncertů z archivu.

Jubilejní oslava odstartuje velkým výročním koncertem, který bude 21. března 2023 živě přenášen z Paříže do celého světa. Vystoupí na něm čtyři mladé talenty mladší 25 let. Program, který potrvá více než měsíc, nabídne i prestižní umělce a soubory. Mimo jiné se můžeme těšit na přímý přenos koncertu České filharmonie pod taktovkou Jakuba Hrůši z pražského Rudolfina. 23. března 2023 nás čeká živý přenos z Madridu, kde orchestr Teatro Real uvede Dvořákovu Rusalku. Program zakončí 1. května 2023 Berlínská filharmonie pod vedením šéfdirigenta Kirilla Petrenka koncertem pro Evropu ze světoznámé katedrály Sagrada Familia v Barceloně.

V den výročí, 21. března 2023, představí Mezzo novou vizuální identitu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments