Tenorista Aleš Briscein patronem Galerie pěveckých talentů Opery PLUS (video)

Česká republika dosud nemá žádnou aktuální databázi pro mladé operní umělce. Opera PLUS proto spouští digitální Galerii pěveckých talentů. Cílem je zmapovat etablující se generaci zpěváků a nabídnout jim i uměleckým manažerům platformu pro přehlednou prezentaci profesních zkušeností. Je nám velkou ctí, že záštitu nad tímto projektem převzal světoznámý český tenorista, pan Aleš Briscein. Jeho přání adeptům můžete zhlédnout na doprovodném videu.
Aleš Briscein (zdroj Moravská filharmonie Olomouc)
Aleš Briscein (zdroj Moravská filharmonie Olomouc)

Současná situace českých divadelních institucí přináší několik společných jevů – stálé ansámbly zmenšují své stavy nebo se zcela rozpadají, velká operní divadla zvou často i na méně klíčové role zahraniční umělce, které jim asertivní agentury nabízejí takřka na jeden klik. Provázanost našeho hudebního školství a prken, která znamenají svět, se viditelně zmenšuje. Není pochyb, že se v České republice stále rodí nové nadějné talenty, ale jejich cesta je mnohdy zdlouhavá a málokdy se objevují nabídky, které by perspektivnímu začátečníkovi přinesly okamžitý start kariéry.

Po zmražení katalogu Muzikontakt dosud nevznikla žádná jiná databáze pro mladé umělce. Chceme tímto projektem vytvořit galerii uměleckých profilů, která bude dostupná hudebním institucím, divadlům, dirigentům, režisérům, uměleckým manažerům a ostatním organizátorům hudebního života.

Čeká nás minimálně roční usilovné vyhledávání talentů, kteří jsou na svém jevištním začátku. Podmínkou zařazení do katalogu je věk do 33 let a alespoň jedna absolvovaná role na operním jevišti, byť školním.

Mladí operní umělci splňující tyto požadavky se mohou z telefonu nebo počítače přihlásit pod tímto linkem. Návod jak se registrovat najdete zde.

Po ukončení sběru kontaktů vznikne na naší platformě galerie reprezentačních profilů podobně, jako například v modelingu funguje takzvaný lookbook. Nepůjde ale jen o umělecké profily, tedy pěveckou burzu online, ale také dát možnost pořadatelům, aby si vybrali pěvce podle konkrétních kritérií. Bude tu například funkce, která umožňuje vyhledávat podle nastudovaných rolí, což může být při hledání záskoku rychlá pomoc operním šéfům a dirigentům.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


3.7 3 votes
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments