Tomáš Netopil zamířil z Národního nejdřív do Paříže

Tomáš Netopil má další ze svých velkých dnů. Po loňské Kátě Kabanové se znovu vrací před orchestr Pařížské národní opery, aby v Opeře Bastila dnes večer řídil obnovené nastudování jednoho z francouzských operních hitů – Hoffmannových povídek. Už samo o sobě je pozoruhodné a dosti výmluvné , že Francouzi svého milovaného Offenbacha svěřili do rukou sedmatřicetiletého dirigenta z Čech, co říkáte? Režie přitom není dílem nikoho menšího, než jednoho z nejlepších současných operních tvůrců Roberta Carsena, pěvecké obsazení má Netopil k ruce opravdu parádní:Po dnešní obnovené premiéře se Carsenova skvělá inscenace Hoffmannek bude v Bastile hrát až do začátku října ještě 8 x. Však ji možná znáte, svoji původní premiéru měla v roce 2000 a před pár lety ji odvysílal mj. i televizní kanál Mezzo:

Pro dnešní večer přejeme Tomáši Netopilovi Zlomte vaz! Jen škoda, že poté, co se na pokračování své pražské mise s novým vedením Opery Národního divadla nedohodl, ho u nás doma uvidíme hodně zřídka…

Mimochodem: tyhle Hoffmannky s Netopilem se budou v přímém přenosu z Paříže promítat ve středu 19. září v kinech po celé Evropě, několik našich nevyjímaje – vedle pražského Bia Oko to bude i kino Luna Ostrava, kino Blansko a kino Slavia Mariánské Lázně.

Mohlo by vás zajímat


Napsat komentář