Tomáškova a Novákova hudební Skuteč chystá 14 koncertních pořadů

Připravovaný 16. ročník festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč, který proběhne 17. března - 12. května 2019, bude mít na programu 14 koncertních pořadů. Budou mezi nimi i opera a balet, přehlídka se však nevyhýbá ani moderním žánrům. Kromě Skutče se některá vystoupení uskuteční v okolních městech, uvedl Matěj Zelinka z městského úřadu.
Tomáškova a Novákova hudební skuteč 2018 (zdroj stránky festivalu)

Festival zahájí 17. března koncert pro symfonický orchestr a dvě koncertní křídla. Filharmonii Bohuslava Martinů Zlín povede dirigent Tomáš Brauner, na klavíry budou hrát manželé Renata a Igor Ardaševovi.

Příznivce opery potěší Kouzelná flétna Wolfganga Amadea Mozarta v podání Moravského divadla Olomouc, milovníky baletu Labutí jezero Petra Iljiče Čajkovského, s nímž přijede Severočeské divadlo Ústí nad Labem. Operetní žánr je zastoupen titulem Noc v Benátkách od Johanna Strausse mladšího.

Na programu bude také například koncert Komorní filharmonie Pardubice s Chanson Triem Coucou, v němž v originálních aranžích zazní nejslavnější francouzské šansony. S komorními koncerty se představí mužské vokální kvarteto Q VOX, Jiří Stivín, Komorní soubor Variace s Otakarem Brouskem mladším či Hniličkovo trio. Zahrají i regionální tělesa, v programu se objeví také soutěžní přehlídka dětských a mládežnických pěveckých sborů. O závěr festivalu se v neděli 12. května postará houslový virtuos Pavel Šporcl a Gipsy Way Ensemble.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na