Tomáškova a Novákova hudební Skuteč chystá 14 koncertních pořadů

Připravovaný 16. ročník festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč, který proběhne 17. března - 12. května 2019, bude mít na programu 14 koncertních pořadů. Budou mezi nimi i opera a balet, přehlídka se však nevyhýbá ani moderním žánrům. Kromě Skutče se některá vystoupení uskuteční v okolních městech, uvedl Matěj Zelinka z městského úřadu.
Tomáškova a Novákova hudební skuteč 2018 (zdroj stránky festivalu)

Festival zahájí 17. března koncert pro symfonický orchestr a dvě koncertní křídla. Filharmonii Bohuslava Martinů Zlín povede dirigent Tomáš Brauner, na klavíry budou hrát manželé Renata a Igor Ardaševovi.

Příznivce opery potěší Kouzelná flétna Wolfganga Amadea Mozarta v podání Moravského divadla Olomouc, milovníky baletu Labutí jezero Petra Iljiče Čajkovského, s nímž přijede Severočeské divadlo Ústí nad Labem. Operetní žánr je zastoupen titulem Noc v Benátkách od Johanna Strausse mladšího.

Na programu bude také například koncert Komorní filharmonie Pardubice s Chanson Triem Coucou, v němž v originálních aranžích zazní nejslavnější francouzské šansony. S komorními koncerty se představí mužské vokální kvarteto Q VOX, Jiří Stivín, Komorní soubor Variace s Otakarem Brouskem mladším či Hniličkovo trio. Zahrají i regionální tělesa, v programu se objeví také soutěžní přehlídka dětských a mládežnických pěveckých sborů. O závěr festivalu se v neděli 12. května postará houslový virtuos Pavel Šporcl a Gipsy Way Ensemble.

Mohlo by vás zajímat