Třeboňská letní setkávání jubilejně

Třeboňská letní setkávání 2017 (zdroj Třeboňská letní setkávání)

Jubilejního pátého ročníku Třeboňských letních setkávání se 15. – 20. srpna 2017 zúčastnilo na sto aktivních a pasivních účastníků z Čech i zahraničí. Velkému zájmu se těšil slavnostní koncert (17. srpna 2017) s mimořádným hostem houslistou Václavem Hudečkem v zaplněném Společenském sále Lázní Aurora i  galakoncert lektorů a účastníků ve Schwarzenberské hrobce (19. srpna 2017).

Zahajovací koncert připadl laureátce mezinárodních soutěží – mladé akordeonistce Markétě Laštovičkové. Páteční odpolední koncert proběhl tradičně na Velkém nádvoří zámku, závěrečné vystoupení frekventantů v neděli v sále Základní umělecké školy Třeboň. Na koncertech zaznělo v premiéře mimo jiné sedm Sonetíků skladatele Eduarda Douši, věnovaných třeboňskému festivalu.

Hudební kurzy proběhly v oborech hra na hoboj s lektorem Vilémem Veverkou, violoncello s Petrem Nouzovským, kytarový kurz s Patrickem Vacíkem a v oboru hra na akordeon pod vedením Ladislava Horáka a Markéty Laštovičkové. Odborné semináře byly věnovány správné interpretaci hry na jednotlivé nástroje, nové instruktivní české literatuře pod vedením docenta Eduarda Douši a tématu Tréma v hudbě (lektor Filip Kratochvíl). Termín dalšího ročníku byl stanoven na 14. – 19. srpna 2018.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na