Třeboňská letní setkávání jubilejně

Třeboňská letní setkávání 2017 (zdroj Třeboňská letní setkávání)

Jubilejního pátého ročníku Třeboňských letních setkávání se 15. – 20. srpna 2017 zúčastnilo na sto aktivních a pasivních účastníků z Čech i zahraničí. Velkému zájmu se těšil slavnostní koncert (17. srpna 2017) s mimořádným hostem houslistou Václavem Hudečkem v zaplněném Společenském sále Lázní Aurora i  galakoncert lektorů a účastníků ve Schwarzenberské hrobce (19. srpna 2017).

Zahajovací koncert připadl laureátce mezinárodních soutěží – mladé akordeonistce Markétě Laštovičkové. Páteční odpolední koncert proběhl tradičně na Velkém nádvoří zámku, závěrečné vystoupení frekventantů v neděli v sále Základní umělecké školy Třeboň. Na koncertech zaznělo v premiéře mimo jiné sedm Sonetíků skladatele Eduarda Douši, věnovaných třeboňskému festivalu.

Hudební kurzy proběhly v oborech hra na hoboj s lektorem Vilémem Veverkou, violoncello s Petrem Nouzovským, kytarový kurz s Patrickem Vacíkem a v oboru hra na akordeon pod vedením Ladislava Horáka a Markéty Laštovičkové. Odborné semináře byly věnovány správné interpretaci hry na jednotlivé nástroje, nové instruktivní české literatuře pod vedením docenta Eduarda Douši a tématu Tréma v hudbě (lektor Filip Kratochvíl). Termín dalšího ročníku byl stanoven na 14. – 19. srpna 2018.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat