Tři operní premiéry a Carmina Burana rozezní v červnu Janáčkovo divadlo

Evžena Oněgina, La bohème, Nabucca a Carminu Buranu mohou diváci konečně vidět naživo. Díky netrpělivě očekávanému otevření divadel představí v červnu Janáčkova opera NdB tři nové inscenace a jeden koncert. A protože živá hudba lidem chyběla, přináší opera Národního divadla Brno premiérami nabitý červen pro každého.
Národní divadlo Brno – Petr Iljič Čajkovskij, Evžen Oněgin: Linda Ballová (Taťána) (foto Patrik Borecký)
Národní divadlo Brno – Petr Iljič Čajkovskij, Evžen Oněgin: Linda Ballová (Taťána) (foto Patrik Borecký)

V Janáčkově opeře se život nezastavil, tři nové nastudování světové operní klasiky budou, věřím, nejenom krásnou inspirací, ale i velkou radostí z živého umění pro nás pro všechny. Múzy Janáčkovy opery vás všechny očekávají s otevřenou náručí,“ zve do Janáčkova divadla Jiří Heřman, umělecký šéf Janáčkovy opery NdB. Ta po netradičně dlouhé divadelní pauzepředstoupí před diváky 1. červnas premiérou opery Evžen Oněgin režiséra Martina Glasera. Premiéra inscenace La bohème od režisérky Magdaleny Švecové bude 11. června a koncert oblíbené kantáty Carmina Burana v kombinaci se Svěcením jara proběhne 23. červnapod vedením šéfdirigenta Marko Ivanoviće. Historicky nejkratší sezonu pak Janáčkova opera NdB zakončí 29. červnapremiérou inscenace Nabucco v režii Jiřího Heřmana.

Neobvyklé množství premiér v jednom měsíci je samozřejmě dáno současnou situací, kdy se divadlo otevírá pro veřejnost na úplném konci sezóny. Pro potenciálního diváka to ovšem může mít v mnohém pozitivní dopad. Nejen, že jsou na premiéry dostupné vstupenky, které jsou za normálních okolností vyprodané dlouho dopředu, ale dají se také pořídit za poměrně nízkou cenu.

Roman Hoza a Peter Berger - aranžovací zkouška La Boheme - NdB 2021 (foto Marek Olbrzymek)
Roman Hoza a Peter Berger – aranžovací zkouška La Boheme – NdB 2021 (foto Marek Olbrzymek)

Romantického Čajkovského a jeho vrcholné dílo Evžen Oněgin představila opera Národního divadla Brno už v březnu v televizní premiéře na stanici ČT Art. Nejnovější verze slavné Verdiho opery Nabucco měla svou online premiéru 19. května. Nejeden divák tak může v červnu na vlastní oči zjistit, o kolik je lepší opera v divadle než na televizních obrazovkách. „Žádný záznam ani live stream se nevyrovná tomu, co diváci prožijí v hledišti na živo, stejně jako nám nic nemůže nahradit diváky,” říká dramaturgyně Janáčkovy opery NdB Patricie Částková.

Vstupenky na představení jsou k dispozici v zákaznickém centru NdB na Dvořákově ulici, ve večerních pokladnách, které jsou otevřeny 60 min před představením, nebo na webových stránkách Národního divadla Brno.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments