Týden s tancem

  1. 1
  2. 2

Každý ze 4 večerů doprovodí následná diskuze vedená DJkou a rozhlasovou moderátorkou Mary C, která zároveň představení hudebně doprovází. „Chtěla bych pro diváky vytvořit bezpečný prostor, kde mohou i oni sdílet vlastní příběhy, vyjádřit se k tématu a zároveň si poslechnout, jak o něm přemýšlí hosté,” uvedla Miřenka Čechová. Mezi hosty se objeví socioložka Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity Lucie Jarkovská, která se zabývá nerovnostmi ve vzdělávání a genderově citlivou výchovou, dále bývalá sólistka baletu Národního divadla a pedagožka Taneční konzervatoře hlavního města Prahy Daniela Vrabcová, divadelní režisérka Janka Ryšánek Schmiedtová a filosofka Alice Koubová, která vystoupí i ve filmové části metaBALETEK.

A závěrem něco málo ze zahraničí…

New Adventures – Spitfire (foto Sadler’s Wells)

Velká Británie se zdá být zatím jedinou zemí, kde je otevření divadel v polovině května reálnou cestou za živým uměním. Do té doby je možné se díky spolupráci londýnské scény Sadler’s Wells a BBC v rámci projektu Dancing Nation podívat na několik krátkých choreografií umělců a interpretů napříč tanečními žánry. K vidění je např. Mud of Sorrow: Touch, duet Akrama KhanaNatalií Osipovovou nebo Spitfire, ironicky kouzelné dílo Matthewa Bournea a jeho tanečníků z New Adventures.

Berlínský Staatsballett v tomto týdnu pokračuje se svou Digital Stage 2021. V pátek 30. 4. od šesti večer bude možné sledovat stream baletu Half Life choreografky Sharon Eyal. Záznam bude k dispozici po čtyřiadvacet hodin. Poté opět 21. května a 8. a 25. června.

Jak se se společenským distancováním a sociálními i fyzickými bublinami poprali ve Stuttgartu se zase můžete podívat na sérii fotografií Floriana Mehnerta. Ten spolu s několika sólisty Stuttgartského baletu, mezi nimiž nechybí např. Friedemann Vogel nebo Elisa Badenes, zachytil odloučené, toužící hrdiny baletních příběhů od Labutího jezera přes Giselle až po Romea a Julii.

Stuttgart Ballet (foto Florian Mehnert)

Svůj program zveřejnil benátský festival současného tance Biennale Danza 2021. Patnáctý ročník události, poprvé pod vedením nového uměleckého ředitele Wayna McGregora, se uskuteční mezi 23. červencem a 1. srpnem. Během deseti dní vystoupí na 100 umělců se svými choreografiemi, filmy, multižánrovými instalacemi i diskuzemi. Od května do července bude v Benátkách v rámci Biennale college danza studovat 19 vybraných tanečníků a 4 choreografové, kteří se poté představí v rámci gala představení v průběhu samotného festivalu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments