Ukrajinští uprchlíci budou mít v Národním divadle moravskoslezském vstupné za korunu

Národní divadlo moravskoslezské připravilo speciální nabídku pro ukrajinské uprchlíky. Zvou především na balet, operu či známé muzikály, kde by měla případná jazyková bariéra dělat nejmenší problém. Vstupenky mohou zájemci po předložení ukrajinského dokladu či víza získat za korunu.

Divadlo A. Dvořáka (zdroj Národní divadlo Moravskoslezské)
Divadlo Antonína Dvořáka (zdroj Národní divadlo Moravskoslezské)

“Uvědomujeme si, že ukrajinští občané řeší dnes existenční problémy, mnozí k nám přijeli bez prostředků jen s pár kousky oblečení a mají za sebou traumatické zážitky. Přesto, nebo právě proto, jim chceme udělat radost kulturním zážitkem a nabízíme jim návštěvu našich představení za symbolickou cenu jedné koruny za vstupenku,” řekl ředitel divadla Jiří Nekvasil.

Vedení divadla podle něj vytipovalo pro ukrajinské uprchlíky především hudební divadlo. “Balet hovoří jazykem mezinárodním. Opery ze světového repertoáru není třeba představovat, my je uvádíme v původním znění také s anglickými titulky a budou tedy srozumitelné. Nabízíme i některé světové muzikály, které sice hrajeme v češtině, ale jsou dostatečně známé a mohou potěšit a pobavit i toho, kdo jazyku nebude až tak dokonale rozumět,” uvedl.

Divadlo oslovuje také spolky, charitativní organizace a instituce, které se o uprchlíky starají tak, aby se informace dostala k co nejširšímu okruhu lidí. Nabídka platí zatím do konce této sezóny.

Mezi vytipovanými inscenacemi jsou například balety Korzár a květnová novinka – Carmen, opery La traviata či Nabucco nebo muzikály Jesus Christ Superstar, West Side Story a Kočky. “Platí ovšem, že toto jsou doporučení, Ukrajinci mohou přijít na cokoli z nabídky všech našich souborů,” doplnila mluvčí divadla Šárka Swiderová.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments