Umělá inteligence v kultuře: Ministři EU debatují o příležitostech a výzvách

Ministři kultury členských států EU včera v Bruselu debatovali o využití umělé inteligence v kultuře. Podle českého ministra kultury Martina Baxy má část kulturní sféry obavy, co může nástup umělé inteligence znamenat. Jak ministr dodal, celá debata je teprve na začátku, jednotlivé státy si nejdříve budou vyměňovat zkušenosti s použitím nejnovějších technologií.
Martin Baxa (zdroj Klášterní hudební slavnosti, foto Milan Dvořáček)
Martin Baxa (zdroj Klášterní hudební slavnosti, foto Milan Dvořáček)

“Nejpodstatnější téma dnešního dne je využití umělé inteligence v kultuře. Přičemž slovo využití já vnímám jak ve smyslu neutrálním, tak i pozitivním a negativním,” prohlásil ministr Martin Baxa. Proměna kultury v souvislosti s umělou inteligenci bude podle něj velké téma následujících let. V České republice existuje výzkumný projekt, který se zabývá právě například tím, jak definovat dílo vzniklé prostřednictvím umělé inteligence, poznamenal Baxa. Se zkušenostmi z Česka by chtěl seznámit i své kolegy z dalších zemí EU a naopak si vyslechnout jejich podněty.

Umělá inteligence (AI) se stává stále důležitější součástí moderního světa a ovlivňuje mnoho oblastí, včetně právě umělecké tvorby. AI může pomoci umělcům vytvářet obrazy, hudbu a dokonce i literaturu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments