Unikátní řada přednášek pro hudební profesionály i amatéry

Na letošním 5. Sympoziu hudební medicíny si posluchači z řad hudebníků a hudebních pedagogů mohou vyslechnout několik praktických instruktáží lékařských odborníků a uměleckých osobností. Hudební medicína se zabývá nejen zdravím hráče a správným užíváním těla, ale také psychologickými aspekty, trémou a strategií přípravy.

MuDr. Pavel Drbal (zdroj Pavel Drbal)

Sympozium nabídne přednášku Petry Korábové, specialistky na fyzioterapii ruky a významné české klavíristky Slávky Vernerové Pěchočové o práci s manuální technikou klavíristy a léčbě potíží.
Dalším příspěvkem je zvládání potíží jet lagu MUDr. Pavla Drbala, prezidenta České společnosti pro medicínu hudebníků a zájezdového lékaře hráčů České filharmonie. Jako poslední promluví člen operního ansámblu Národního divadla, dirigent Jan Bubák, který se bude věnovat psychologickým aspektům zpracování frustrace v životě hudebních profesionálů.

Sympozium má již jen omezenou kapacitu míst. Koná se v sobotu 26. listopadu 2022 od 9:00 hodin v koncertním a tanečním sále ZUŠ Charlotty Masarykové, Vokovická 32/3, Praha 6. Zájemci by se proto měli včas zaregistrovat na e-mailu [email protected]. Pro členy Společnosti pro hudební fyziologii a medicínu hudebníků je vstupné zdarma, pro ostatní je vstupné 250,- Kč, na místě 300,-Kč.

Více informací na stránkách www. medicinahudebniku.cz.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments