V boji o místo ředitele Jihočeského divadla se utká šest adeptů

Do výběrového řízení na místo ředitele Jihočeského divadla se přihlásilo šest uchazečů. Jde o pět mužů a jednu ženu, řekla dnes budějovická primátorka Dagmar Škodová Parmová. Nového ředitele chce radnice vybrat nejpozději do začátku léta. Nahradí ve funkci Lukáše Průdka, který po devíti letech odchází a od ledna 2024 bude ředitelem Dejvického divadla. Nový ředitel jihočeské scény bude ve funkci do konce roku 2029, vyplývá z podmínek výběrového řízení. První online kolo řízení bude příští pondělí, poté by měla být známá jména kandidátů.
Jihočeské divadlo (zdroj Mapy)
Jihočeské divadlo (zdroj Mapy)

“Hlavní prioritou je udržet standard, na který byli diváci Jihočeského divadla zvyklí, při všech peripetiích, které nás čekají, ať už jsou finanční, problematika otáčivého hlediště, fungování v kandidatuře na Evropské hlavní město kultury. Měl by to být opravdu správný lídr, který zvládne udržet manažerskou i uměleckou laťku, kterou nastavil pan ředitel Průdek,” řekla primátorka Dagmar Škodová Parmová.

Kandidáti museli v přihlášce přiblížit svou představu, jak by spolupracovali s jinými kulturními organizátory a spolkem Budějovice 2028 při přípravách akce Evropské hlavní město kultury 2028. Zároveň měli vyjádřit postoj k možné stavbě nové divadelní budovy.

V komisi, která vítěze vybere, zasednou primátorka, její náměstci Zuzana Kudláčková a Petr Maroš, náměstek jihočeského hejtmana Pavel Hroch, ředitel Národního divadla Brno a někdejší šéf jihočeské činohry Martin Glaser, ředitel Divadla Drak Tomáš Jarkovský, ředitel Moravského divadla Olomouc David Gerneš, ředitelka sdružení Nová síť Adriana Světlíková a rektor brněnské JAMU Petr Michálek. V poradní komisi budou Průdek, předseda kulturní komise města Daniel Turek a zástupce Nadačního fondu Jihočeského divadla. Výběrové řízení je dvoukolové, ve druhém kole bude pohovor s postupujícími kandidáty.

Jihočeské divadlo zahrnuje činohru, operu, balet a soubor Malé divadlo. Letos má provozní příspěvek od města České Budějovice téměř 154 milionů korun. Hraje také na točně v Českém Krumlově, která přináší divadlu čtyři pětiny všech tržeb.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments