V koncertní síni Slovenské filharmonie se uskuteční klavírní recitál Ivana Klánského

V koncertní síni Slovenské filharmonie se v úterý 18. května 2021 v 19:00 hodin uskuteční recitál českého klavírního virtuosa Ivana Klánského. Recitál je přístupný pro 250 diváků v síni a pro ostatní posluchače bude v přímém přenosu odvysílán na webových stránkách filharmonie.
Ivan Klánský (foto Slovenská filharmónia)
Ivan Klánský (foto Slovenská filharmónia)

Filharmonie na úterní koncert přednostně zve držitele abonentek cyklu K / Klavír a pianisté. Vzhledem k omezenému počtu návštěvníků je třeba si předem vyzvednout volnou vstupenku (po předložení abonentky) na pokladně Slovenské filharmonie, kde jsou v prodeji vstupenky pro všechny zájemce.

Ivan Klánský patří mezi světově uznávané klavíristy. Už během studií na pražské AMU se stal finalistou mnoha interpretačních soutěží (Bolzano, Lipsko, Neapol, Fort Worth, Barcelona, ​​Varšava…). Je označován za specialistu na interpretaci Chopinovy ​​hudby, už jako 22letý se probojoval do finále Chopinovy ​​soutěže. Na domácích i světových koncertních pódiích vystupuje jako sólista i komorní hráč. Na svém kontě má více než 5000 koncertů na pódiích pěti kontinentů. Je členem světově proslulého Guarneri Trio Prague. Spolupracuje s předními domácími i zahraničními sólisty. Svou interpretační činnost spojuje s úspěšnou pedagogickou prací, od roku 2017 zastává post děkana Hudební a taneční fakulty AMU. Nahrál kompletní klavírní dílo Bedřicha Smetany a Leoše Janáčka. Za celoživotní dílo mu byla udělena prestižní cena Antonína Dvořáka. V interpretaci Ivana Klánského budou znít v koncertní síni Slovenské filharmonie díla Leoše Janáčka, Ludwiga van Beethovena a Fryderyka Chopina.

Program koncertu:

Leoš Janáček
Po zarostlém chodníčku, 1. díl
Sonáta 1. X. 1905

Ludwig van Beethoven
Variace F dur, op. 34

Fryderyk Chopin
Nokturno c mol, op. 48 č. 1
Tři Mazurky, op. 50
Balada č. 4 f mol, op. 52

V pátek 21. května Slovenská filharmonie uvede výběr Slovenských tanců Petera Breinera pod taktovkou skladatele. Slovenské tance společně nahráli na CD v roce 2018. O týden později, v pátek 28. května, zazní koncert orchestru Slovenské filharmonie a Slovenského filharmonického sboru pod taktovkou Daniela Raiskina, šéfdirigenta SF.

• Před vstupem na koncert se každý účastník musí prokázat potvrzením o negativním výsledku antigenního testu podle aktuálně schváleného COVID automatu platného v daném okrese.

• Při vstupu na koncert a po celou dobu trvání akce je povinné zakrytí dýchacích cest (respirátor). Koncert se uskuteční za dodržení všech hygienických opatření.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments