V koncertní síni Slovenské filharmonie se uskuteční klavírní recitál Ivana Klánského

V koncertní síni Slovenské filharmonie se v úterý 18. května 2021 v 19:00 hodin uskuteční recitál českého klavírního virtuosa Ivana Klánského. Recitál je přístupný pro 250 diváků v síni a pro ostatní posluchače bude v přímém přenosu odvysílán na webových stránkách filharmonie.

Ivan Klánský (foto Slovenská filharmónia)
Ivan Klánský (foto Slovenská filharmónia)

Filharmonie na úterní koncert přednostně zve držitele abonentek cyklu K / Klavír a pianisté. Vzhledem k omezenému počtu návštěvníků je třeba si předem vyzvednout volnou vstupenku (po předložení abonentky) na pokladně Slovenské filharmonie, kde jsou v prodeji vstupenky pro všechny zájemce.

Ivan Klánský patří mezi světově uznávané klavíristy. Už během studií na pražské AMU se stal finalistou mnoha interpretačních soutěží (Bolzano, Lipsko, Neapol, Fort Worth, Barcelona, ​​Varšava…). Je označován za specialistu na interpretaci Chopinovy ​​hudby, už jako 22letý se probojoval do finále Chopinovy ​​soutěže. Na domácích i světových koncertních pódiích vystupuje jako sólista i komorní hráč. Na svém kontě má více než 5000 koncertů na pódiích pěti kontinentů. Je členem světově proslulého Guarneri Trio Prague. Spolupracuje s předními domácími i zahraničními sólisty. Svou interpretační činnost spojuje s úspěšnou pedagogickou prací, od roku 2017 zastává post děkana Hudební a taneční fakulty AMU. Nahrál kompletní klavírní dílo Bedřicha Smetany a Leoše Janáčka. Za celoživotní dílo mu byla udělena prestižní cena Antonína Dvořáka. V interpretaci Ivana Klánského budou znít v koncertní síni Slovenské filharmonie díla Leoše Janáčka, Ludwiga van Beethovena a Fryderyka Chopina.

Program koncertu:

Leoš Janáček
Po zarostlém chodníčku, 1. díl
Sonáta 1. X. 1905

Ludwig van Beethoven
Variace F dur, op. 34

Fryderyk Chopin
Nokturno c mol, op. 48 č. 1
Tři Mazurky, op. 50
Balada č. 4 f mol, op. 52

V pátek 21. května Slovenská filharmonie uvede výběr Slovenských tanců Petera Breinera pod taktovkou skladatele. Slovenské tance společně nahráli na CD v roce 2018. O týden později, v pátek 28. května, zazní koncert orchestru Slovenské filharmonie a Slovenského filharmonického sboru pod taktovkou Daniela Raiskina, šéfdirigenta SF.

• Před vstupem na koncert se každý účastník musí prokázat potvrzením o negativním výsledku antigenního testu podle aktuálně schváleného COVID automatu platného v daném okrese.

• Při vstupu na koncert a po celou dobu trvání akce je povinné zakrytí dýchacích cest (respirátor). Koncert se uskuteční za dodržení všech hygienických opatření.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments