V místech budoucího ostravského orchestřiště vzniká nový prostor Orchest(h)řiště

V místech budoucího orchestřiště nového ostravského koncertního sálu vzniká venkovní prostor Orchest(h)řiště určený pro konání kulturních akcí. První koncert v něm odehraje Janáčkova filharmonie Ostrava.

Orchest(h)řiště (zdroj Koncertní sál Ostrava)
Orchest(h)řiště (zdroj Koncertní sál Ostrava)

Nový koncertní sál řešený jako přístavba Domu kultury města Ostravy by se měl začít stavět v roce 2022. Stavbu za více než dvě miliardy korun zařadil prestižní magazín Architizer mezi deset nejočekávanějších staveb světa.

„V prostorách za Domem kultury města Ostravy, kde bude skutečně v přístavbě koncertního sálu umístěno orchestřiště, vznikl nový venkovní prostor, který nese název Orchest(h)řiště. Je určen pro konání kulturních akcí nejrůznějšího typu – koncerty, autorská čtení, besedy, programy pro děti, workshopy, divadelní představení,“ řekla mluvčí orchestru Michaela Dvořáková.

Fungovat začne 2. července, kdy tam vystoupí Janáčkova filharmonie Ostrava, která odehraje Honeggerovo Letní pastorale. „Orchest(h)řiště je prostor nejen pro orchestr. Podílet se na programové nabídce zatím improvizovaného koncertního sálu může skutečně kdokoliv. Koncertní sál bude také pro všechny,“ dodal ředitel JFO Jan Žemla.

Areál nabízí prostor pro sedící diváky, dřevěné pódium i zázemí pro produkci. Zájemci o jeho využití si mohou objednat i ozvučení prostoru.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments