V Opavě propojí Myslivečka a Shakespeara v baletní verzi Zkrocení zlé ženy

Slezské divadlo Opava uvede baletní verzi komedie dramatika Williama Shakespeara Zkrocení zlé ženy. Premiéra bude 25. února 2024. Na přípravě inscenace se podíleli jak kmenoví tanečníci divadla, tak i řada hostů.
Zkrocení zlé ženy – Slezské divadlo Opava, foto ze zkoušky (zdroj Slezské divadlo Opava)
Zkrocení zlé ženy – Slezské divadlo Opava, foto ze zkoušky (zdroj Slezské divadlo Opava)

„Zkrocení zlé ženy se na tuzemských jevištích v minulých letech objevilo v různých baletních verzích,“ uvedla mluvčí divadla Vendulka Kotrlová. Hudba k baletu byla podle ní zvolena originálním výběrem z hudební tvorby českého skladatele Josefa Myslivečka, v jehož symfoniích a ouverturách byl nalezen dostatek dramatičnosti k vytvoření tanečních scén, které mají vyjádřit situaci, zápletku a celý příběh.

V představení budou také účinkovat hostující tanečníci a tanečnice, bez nichž by balet a celkový vizuální dojem nebyl tak efektní, jaký by měl u celovečerního baletu být. V hlavních rolích se představí sólisté baletu Slezského divadla Opava Kateřina Ostapenko, Oswaldo Osorio, Natálie Němcová, Tomáš Hoš, Miroslav Danišovič a další. Choreografii připravil Martin Tomsa, autorem scény je Jaroslav Milfajt a kostýmů Tomáš Kypta.

Děj se odehrává v italské Padově zhruba ve 13. století. „Vzhledem k počtu rolí a počtu tanečníků v našem souboru jsem musel vynechat některé role,“ uvedl Tomsa. Tímto baletem chce vzdát poctu hudebnímu skladateli Josefu Myslivečkovi. „Sice žádný balet nenapsal, ale jeho krásná hudba mě inspirovala k vytvoření a nastudování baletního představení,“ doplnil choreograf.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments