V Opavě se chystá operní galavečer

Slezské divadlo v Opavě připravuje novoroční operní galavečer. Na speciálním koncertě 7. ledna zazní díla Georgese Bizeta, Leoše Janáčka nebo Antonína Dvořáka. Orchestr bude řídit Marek Prášil, v programu se představí všichni sólisté operního souboru divadla.
Slezské divadlo Opava (zdroj Slezské divadlo Opava)
Slezské divadlo Opava (zdroj Slezské divadlo Opava)

“V novém roce si pro opavské publikum připravilo Slezské divadlo Opava skvosty světové i české operní tvorby. Zazní známé árie z opery Carmen od Georgese Bizeta nebo Prodané nevěsty Bedřicha Smetany. Uvedeme i ochutnávku z opery Jakobín Antonína Dvořáka, která měla premiéru v prosinci, nebo velkolepé finále opery Věc Makropulos Leoše Janáčka,” uvedla mluvčí divadla Barbora Šenfeldová.

Podle dirigenta Marka Prášila byla dramaturgie koncertu na míru ušita domácím sólistům. “Cíleně jsem hledal tituly, které budou interpretům sedět,” řekl Prášil. Dodal, že sestavil průřez zahraničními i českými operami.

“Pro zajímavost, první polovina koncertu je postavena čistě na zahraničních dílech a ta druhá se věnuje české opeře. V té první půlce to bude kupříkladu slavná Bizetova Carmen, ale také méně známá Čajkovského Jolanta, nebo Cileova Arlézanka. V druhé polovině pak kupříkladu Čertova stěna, Smetanovy Braniboři v Čechách nebo Prodaná nevěsta, kterou má aktuálně Slezské divadlo na repertoáru, my ale uvedeme také tance, které v aktuální verzi divadlo neuvádí,” řekl.

Spolu se sólisty Slezského divadla vystoupí také sbor, orchestr i balet divadla. V sólových číslech se objeví Tereza Kavecká, Katarína Jorda, Juraj Nociár, Alexandr Vovk, Zdeněk Kapl a Dalibor Hrda.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments