V Praze dnes začíná fórum o výuce hry na klasickou kytaru

Na Hudební a taneční fakultě Akademie múzických umění (HAMU) v Praze dnes začíná mezinárodní konference věnovaná výuce hry na klasickou kytaru. Akce s názvem Prague Guitar Forum se koná poprvé a jejím cílem je upozornit na tradici a významné postavení české kytarové školy ve světě. Na fóru do soboty vystoupí odborníci z Německa, Polska a ČR a představí různé přístupy kytarové pedagogiky. ČTK to sdělili zástupci pořádajícího spolku Guitaromanie.
Pavel Steidl (foto archiv)

Podle nich je kytara v Česku vnímána hlavně jako lidový nástroj a významní čeští interpreti tak zůstávají upozaděni. Naproti tomu ve světě je v posledních desetiletích klasická kytarová hra více vidět a také slyšet na nově vznikajících kytarových sympoziích.

Prague Guitar Forum by mělo přitáhnout pozornost nejen pedagogů základních uměleckých škol, konzervatoří i akademií, ale i veřejnosti, uvedli pořadatelé.

Současně doplnili, že akce je již vyprodaná, včetně dnešního večerního recitálu, který je její součástí. V barokním refektáři dominikánského kláštera v centru Prahy se při něm představí koncertní kytarista Pavel Steidl.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat