V Praze znovu zazpívala Anna Netrebko

Jedna z nejslavnějších operních hvězd současnosti, sopranistka ruského původu Anna Netrebko, dnes s velkým úspěchem zazpívala v pražském Obecním domě. Ve Smetanově síni vystoupila v rámci koncertního turné nazvaného Kvarteto velkých hlasů. Jejími partnery byli ruští pěvci – mezzosopranistka Ekatěrina Gubanova a basista Ildar Abdrazakov a lotyšský tenorista Aleksandrs Antonenko. Všichni jsou uznávaní sólisté prestižní newyorské Metropolitní opery.

Koncert se stal jedním z vrcholů festivalu Prague Proms a pravděpodobně bude letos jednou z nejvýznamnějších událostí na tuzemské klasické hudební scéně. V programu poskládaném z italského operního repertoáru doprovodil pěvce Český národní symfonický orchestr, rezidenční těleso této hudební přehlídky. Dirigoval uznávaný Ital Marco Armiliato.

Třiačtyřicetiletá operní diva Netrebko, která má také rakouské občanství, se Pražanům představila podruhé. Poprvé zde vystoupila před třemi lety. Pozornost světových kritik přitahuje svým krásným hlasem, vypracovanou pěveckou technikou i hereckým nadáním, které dokazuje také na koncertním pódiu.Když dnes předstoupila před své fanoušky v síni, jejíž kapacita čítá zhruba 1500 sedadel, hlasitě ji vítali. Na koncertu jí patřily ty největší ovace, přestože všechny pěvce i ansámbl oceňovalo publikum pokaždé nadšeným potleskem a uznalým Bravo! Zazněly árie a duety především z Verdiho díla, ale a také od Cilei, Leoncavalla a nakonec také neapolská píseň, kterou pěvecké kvarteto program uzavřelo.

Evropské letní turné čítá pět koncertů. Začalo ve Vídni 1. července, druhý a jediný koncert pod otevřeným nebem se konal ve Versailles poblíž Paříže. Před Prahou zavítali pěvci do Moskvy a poslední koncert se v úterý odehraje v Barceloně. Původně nicméně nebyla česká metropole na programu.

“Měla být Moskva a Petrohrad, ale protože Petrohrad z nějakých důvodů vypadl, tak jsem byla požádána, jestli bychom narychlo nedokázali ten koncert převzít do Prahy. Dohodli jsme se s Proms,” řekla dnes promotérka koncertu Alena Nachtigalová.

Foto archiv

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]