V pražském Rudolfinu Pecková představí album Hříšnice

Mezzosopranistka Dagmar Pecková dnes ve Dvořákově síni pražského Rudolfina za doprovodu PKF – Prague Philharmonia s dirigentem Aleksandarem Markovićem představí nové album s názvem Hříšnice. Všechny árie nového projektu Peckové jsou áriemi hříšnic, jako jsou Máří Magdalena, Herodias, Dalila, Médea, Elektra či Salomé. Nahrávce požehná kardinál Dominik Duka.

Stejně jako na nové nahrávce i na pražském koncertě společně s Peckovou vystoupí sopranistka Ivana Veberová v roli Elektry ve Straussově stejnojmenné opeře a slovenský basista Peter Mikuláš jako Herod v závěrečné scéně z Mariottovy opery Salomé. V plánu jsou i další koncerty včetně účasti na několika hudebních festivalech.

Za provokativním názvem alba se skrývá dramaturgická myšlenka samotné Peckové a Williama Diddena. „Jako psychiatr mohu zodpovědně říct, že odpuštění je tím nejesencionálnějším lékem, který dokáže uzdravit nemocnou lidskou duši i vztahy,“ sdělil Didden.

Pecková se pravidelně objevuje na koncertních pódiích i operních scénách evropských metropolí. Je držitelkou Ceny Thálie za rok 1999 za titulní roli v Bizetově opeře Carmen na scéně Národního divadla v Praze.

Foto Pavel Petruška

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky