V sobotu končí festival Nová slovenská hudba

V sobotu 11. listopadu 2023 se v Koncertní síni Slovenské filharmonie uskuteční závěrečný koncert 32. ročníku festivalu Nové slovenské hudby, na kterém zazní díla čtyř současných slovenských skladatelů – Šimona Lučeniče, Mirka Krajčiho, Roberta Koláře a Mariána Lejavy.
Šimon Lučenič (foto Vincent Votruba)
Šimon Lučenič (foto Vincent Votruba)

Jejich skladby zazní v podání Slovenské filharmonie pod taktovkou skladatele a dirigenta Mariána Lejavy, jehož dílo zazní v závěru programu. Koncert začíná v 19:00 hodin. Před koncertem v 18:15 hodin se ve foyeru SF uskuteční setkání se skladateli, které bude moderovat dramaturg SF Juraj Bubnáš.

Koncert bude debutem pro dva studenty posledního ročníku skladby na HTF-VŠMU – Šimona Lučeniče a Roberta Koláře – sobotní večer zahájí právě jeho skladba Fanfáry. Jedním ze sólistů večera bude violoncellista Eugen Prochác, pro kterého napsal Mirko Krajči Koncert pro violoncello a orchestr č. 2 přímo na míru. Následovat bude symfonická báseň Equilibrium Šimona Lučeniče, studenta posledního ročníku skladby na HTF-VŠMU.

Skladatel a dirigent Marián Lejava představí svou skladbu Herbsttag pro housle a smyčcový orchestr na báseň R. M. Rilkeho, kterou zkomponoval pro houslového virtuosa Milana Paľu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments