Vánoce ve Státní filharmonii Košice

Státní filharmonie Košice připravila pro své návštěvníky několik rozmanitých vánočních akcí. Prosincové dny zpestří komorní, symfonické a rodinné koncerty. Všichni příznivci krásné hudby jsou srdečně vítáni v košickém Domě umění.
Maroš Potokár (zdroj Státní filharmonie Košice)
Maroš Potokár (zdroj Státní filharmonie Košice)

Advent s hudbou a poezií

Komorní koncert / 6. prosince 2022 / Dům umění / 19:00 hodin
Komorní koncert s vokálním souborem Schola minor návštěvníky příjemně naladí na advent. O umělecký přednes se postará Peter Himič a sóla přednesou sopranistka Hilda Gulyás, mezzosopranistka Eva Šušková a basbarytonista Tomáš Šelc. Koncert podpoří svým zpěvem také Mária Páleníková, Júlia Urdová a Sylvia Urdová. Chrámovou hudbu doprovodí výběr z poezie Hviezdoslava, Rúfuse, Válka, Bloka a Miltona.

Vánoce ve filmu

Mimořádný koncert / 11. prosince 2022 / Dům umění / 16:00 hodin
Co by to bylo za Vánoce bez hudby, pohádek a vánočních příběhů? Nalaďte se se Státní filharmonií Košice a jejími hosty na atmosféru nejkrásnějších svátků prostřednictvím působivé hudby z oblíbených vánočních filmů. Zazní například aranže z Perinbaby, Mrazíka nebo Popelky v podání Orchestru ŠFK pod vedením dirigenta a moderátora Gabriela Rovňáka ml. Zpívat bude dětský sbor Pro Musica – Magnólia a sopranistka Tatiana Hajzušová.

1. Vánoční koncert: Hemerka – Dvořák – Ryba

Koncert B cyklu / 15. prosince 2022 / Dům umění / 19:00 hodin
První vánoční koncert Státní filharmonie Košice je výjimečný Biblickými písněmi Antonína Dvořáka v podání Petera Mikuláše. Jeho krásný basový hlas doprovodí sopranistka Eva Hornyáková, mezzosopranistka Markéta Cukrová a tenorista Peter Berger.

Hudbu sfér pro smyčcový orchestr Oldřicha Hemerky aranžoval dirigent večera Maroš Potokár. Za doprovodu orchestru ŠFK a netradičně i dvou pěveckých sborů – Košického pěveckého sboru učitelů a Sboru svaté Cecílie – zazní tradiční Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby.

2. Vánoční koncert: Bach – Haydn – Ryba

Mimořádný koncert / 18. prosince 2022 / Dům umění / 19:00 hodin

3. Vánoční koncert: Bach – Haydn – Ryba

Mimořádný koncert / 19. prosince 2022 / Dům umění / 19:00 hodin
Na druhém a třetím vánočním koncertu zazní také oblíbená “Rybovka” v podání slovenských a českých sólistů – Petra Mikuláše, Evy Hornyákové, Markéty Cukrové a Petra Bergera. O hudební a pěvecký doprovod se postarají Košický pěvecký sbor učitelů, Sbor svaté Cecílie a orchestr ŠFK pod vedením Maroše Potokára. Program je však jiný, zazní dílo Josepha Haydna – Koncert pro housle a orchestr A dur v podání českého virtuosa Jiřího Vodičky. Návštěvníci uslyší také Suitu pro orchestr č. 3 D dur Johanna Sebastiana Bacha.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments